تکمیل  طرح هادی روستای چنار محمودی تسریع شود

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه دولت در اجرای طرحهای هادی در روستاها گفت: تکمیل سریع‌تر طرح هادی عمرانی روستایی چنارمحمودی شهرستان لردگان در دستورکار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری ، اقبال عباسی در نشست هماهنگی طرح‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران برگزار شد، تاکید کرد: تاکنون یک سوم طرح هادی عمرانی روستایی چنارمحمودی اجرایی شده است.

وی افزود: از مجموع ۴۶ هزار مترمربع معابر روستای چنارمحمودی تاکنون ۱۶ هزار مترمربع آسفالت‌ریزی شده است.

عباسی تصریح کرد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری برای تامین اعتبار و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در راستای اجرای سریع‌تر این طرح تلاش کنند.

وی یادآور شد: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری قبل از اجرای کامل طرح هادی روستایی نسبت به اجرای شبکه تامین آب و تعویض لوله‎‌های فرسوده اقدام لازم را انجام دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: براساس نظر مثبت معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران قرار شد یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی به این روستا اختصاص یابد.

وی گفت:‌ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار طرح احداث یک ورزشگاه روستایی در چنارمحمودی با استفاده از اعتبارات سال ۱۳۹۹ را در دستورکار قرار دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در این نشست گفت: ‌برای الحاق روستاهای دارای زمین ملی به شهر لردگان ۳ راهکاری پیشنهادی وجود دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این گزینه‌های پیشنهادی شامل الحاق روستاهای در جوار شهر، ‌برآورد مالی برای خرید زمین‌های مستثنیات مردم در صورت امکان تامین منابع مورد نیاز و شناسایی زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی و واگذاری آن به راه و شهرسازی برای مشارکت در تامین مسکن است.

وی یادآور شد: در شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا ، روستاهایی وجود دارد که قابلیت تبدیل به شهرهای کوچک را دارد.

عباسی اظهار داشت:‌ تعدادی از روستاها و شهرهای کم‌برخوردار شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا برای اختصاص ماشین‌آلات، قیر، اعتبارات نقدی و تجهیزات شناسایی و به معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اعلام شود.

گفتنی است ، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای بازدید از طرح‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

46

کد خبر 1318341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =