رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید مذاکره با مربیان خارجی تنها باید از طریق خود فدراسیون فوتبال انجام شود نه هیچ فرد دیگری.

داخلی یا خارجی بودن سرمربی تیم ملی موضوعی است که هنوز هم مورد توجه سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال است. سازمان و فدراسیون هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که مربی تیم ملی داخلی باشد یا خارجی. آن‌ها هنوز روی این نکته که سرمربی داخلی باشد یا خارجی بحث دارند و به همین دلیل است که کوچک‌ترین اظهار نظر در مورد این موضوع، با واکنش‌های زیاد متفاوت می‌شود. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در مورد این‌که علی سعیدلو گفته بهتر است سرمربی تیم ملی ایرانی باشد می‌گوید: «من یکشنبه شب با علی سعیدلو جلسه داشتم. او تاکید کرد که حرفش را این‌طوری نزده و بحثش اصلا این نبوده که سرمربی خارجی برای تیم ملی انتخاب کنند یا داخلی. او گفت هر کسی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنید ما از او دفاع می‌کنیم. حتی گفت هر کسی را که بیاورید ما حمایت مالی می‌کنیم و پولش را هم می‌دهیم.»

کفاشیان در مورد این‌که خودش هم نشان داده کار با مربی ایرانی را به کار با مربی خارجی ترجیح می‌دهد می‌گوید: «من واقعا ماجرا را این‌طوری نمی‌بینم که بگویم بحث حضور مربی خارجی در تیم ملی منتفی شده. ولی در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به اعضا گفتم اسم بدهید. به آن‌ها گفتم مکتوب پیشنهاد بدهید و بگویید با چه کسی حرف بزنیم. گفتم هر کسی را که شما بگویید، با او مذاکره می‌کنیم. منتها باید اسامی را مکتوب به ما بدهند.»

در آخرین جلسه‌ای که اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برگزار کردند، اسامی زیادی به مسئولان فدراسیون داده شد. بحث سرمربی خارجی یکی از اصلی‌ترین بحث‌های هیات رئیسه فدراسیون بود که اعضای هیات رئیسه پس از انتقادی مبسوط از شرایط مذاکرات اخیر با کرش و انتقادی اساسی از ترابیان خواهان در دست داشتن مذاکرات بعدی بودند و هر یک گزینه های پیشنهادی شان را مطرح کردند. مربیان ترک تبار که به دلیل نقش واسطه‌های ایرانی در دسترس بسیاری از اعضا هستند در صدر فهرست قرار گرفتند و نام چند گزینه آلمانی و اسپانیایی در جلسه مطرح شد و در نبود مدیر استقلال هم شفق به جای او گزینه هایی را مطرح کرد. کفاشیان در این مورد می‌گوید: «اعضای هیات رئیسه فدراسیون اسم‌های زیادی را مطرح کردند. مربیان ترکیه‌ای و غیر ترکیه‌ای را معرفی کردند. البته فتح‌الله‌زاده هم نبود که گزینه‌هایش را بگوید اما من در روزنامه‌ها گزینه‌های پیشنهادی او را خوانده بودم. البته ما تاکید فراوان داشتیم که اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نفرات پیشنهادی خود را اعلام کنند و فدراسیون خود برود دنبال مذاکره با این گزینه‌ها. ما تاکید داریم که این کار باید از طریق فدراسیون انجام شود.»

در جلسه اخیر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بیشتر تیغ انتقادات دوباره به سوی عباس ترابیان مسئول کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال بود. برخی از اعضا بر این باور بودند که ترابیان نتوانسته آن‌طور که باید، با گزینه‌ها مذاکره کند. از طرفی خود ترابیان هم که از انتقادهای اعضای هیات رئیسه فدراسیون ناراحت شده، گفته دیگر در انتخاب و مذاکره با مربیان خارجی هیچ نقشی ایفا نخواهد کرد. کفاشیان در مورد این حرف ترابیان می‌گوید: «مذاکره با مربیان خارجی، حتی اگر گزینه‌های پیشنهادی اعضای هیات رئیسه باشند، باید از طریق فدراسیون فوتبال انجام شود. این کار هم بر عهده کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال است. حالا اگر ترابیان به عنوان نفر اول کمیته بین‌الملل نمی‌خواهد این کار را انجام دهد، می‌توانیم یک نفر دیگر را مسئول این کار کنیم. ما در فدراسیون فوتبال افراد زیادی را داریم که زبان انگلیسی بلد هستند و می‌توانیم آن‌ها را مسئول این مذاکرات کنیم. این را هم بدانید که می‌خواهیم با تمام گزینه‌ها مذاکره کنیم و شرایط همه مربیان را بدانیم.»

40

کد خبر 131894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =