احیاء معماری بومی سواحل جنوبی ایران بررسی می‌شود

همایش ملی میراث معماری کرانه‌های ساحلی جنوب ایران و شهرهای فردا با هدف باز شناسی و احیاء معماری بومی سواحل جنوبی ایران بر مبنای تکنولوژی‌های نوین صنعت ساختمان بهمن ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین،‌ مهدی رعیتی، دبیر شورای عالی سیاست گذاری این همایش اعلام کرد: در این همایش ملی که با همت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و اقتصادی کشور ، مرکز تحقیقات شهرسازی ، و اندیشگاه مهسا و سازمان منطقه آزاد کیش برگزار میشود برای نخستین بار جایزه بین­المللی سالیانه معماری حریره نیز به صاحبان ایده و طراحان و سازندگان ممتاز شرکت کننده در این جایزه اعطا می‌شود و مقرر است برنامه­‌ای مدون جهت ایجاد نگرشی پیشرو در معماری و صنعت ساخت و ساز کرانه­های ساحلی جنوب ایران با تاکید بر نهادهای بومی و ملی ایران پایه گذاری ‎شود.

تدوین الگوهای بومی هدایت آب و عناصر اجزای آن و نیز بررسی مصالح و فناوری­های بومی قابل احیاء در ساخت و سازهای جدید، در کرانه‌­های ساحلی خلیج فارس و دریای عمان از جمله موضوعات محوری این همایش ملی است. همایش ملی میراث معماری کرانه­‌های ساحلی جنوب ایران و شهرهای فردا و نخستین دوره اعطای جایزه بین­المللی سالیانه معماری حریره روزهای دوم، سوم و چهارم بهمن جاری در جزیره کیش برگزار می‌شود.

۴۷۴۷

کد خبر 1319088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =