۱ نفر
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
شمار مصدومان زلزله در اردبیل اعلام شد

رئیس مرکز مدیریت حوادث استان اردبیل شمار مصدومان زلزله استان آذربایجان شرقی که در اردبیل نیز احساس شد را در مجموع ۵۸ نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، محمدمجید غریبانی در خصوص آخرین وضعیت خسارت زلزله استان آذربایجان شرقی که در استان اردبیل نیز احساس شد، عنوان کرد: تاکنون این زلزله در استان اردبیل ۵۸ مصدوم داشته است.

به گفته وی این مصدومان عمدتا از شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و کوثر هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: طبق آخرین آمار اعلامی از مصدومان، ۷ نفر بستری شده و مابقی مصدومین به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

خسارت زلزله در اردبیل محدود بود

غریبانی با بیان اینکه خوشبختانه خسارت‌های این زلزله در استان محدود بوده است، ادامه داد: لازم است عموم شهروندان در زمان وقوع چنین حوادثی به شایعات پیرامونی توجه نکرده و آرامش روانی خود را حفظ کنند.

وی تأکید کرد: اغلب مصدومان به دلیل ترس و فرار از زلزله دچار سانحه شده بودند که با رعایت مسائل ایمنی و آشنایی کافی در خصوص اقدامات مورد نیاز در زمان وقوع زلزله می‌توان بروز چنین مصدومیت‌هایی را کاهش داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اردبیل یادآور شد: به منظور امدادرسانی به دیگر هموطنانمان در مناطق زلزله زده از سوی فوریت‌های پزشکی استان یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به همراه امدادگران و پرسنل اورژانس به شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی اعزام شد.
46

کد خبر 1319131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =