۰ نفر
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
آمریکایی ها نرفته بازگشتند

ایسنا نوشت: در حالی که آمریکا چندی پیش از 16 پایگاه‌ و مقر اشغالی در خاک سوریه خارج شده بود، ولی درحال حاضر به شش پایگاه خود در این کشور بازگشته است.

مقامات آمریکایی ۲۲ مهر ماه گذشته خبر دادند که به همه نیروهای این کشور که در شمال سوریه حضور دارند، دستور داده شده که خاک این کشور را ترک کنند.

خبرگزاری اناتولی اما گزارش داد که نظامیان آمریکایی مجددا در حال بازگشت به خاک سوریه هستند، ولی این بار، عمده حضور آنان در نزدیکی میادین نفتی شرق سوریه است.

به گزارش آناتولی، نیروهای آمریکایی در هنگام تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، بیش از نیمی از پایگاه‌های غیر قانونی خود در سوریه (+) را تخلیه کردند، ولی بار دیگر، در حال بازگشت به این پایگاه‌ها هستند.

«چشمه صلح» نام عملیات ترکیه در شمال سوریه است. این عملیات از نهم اکتبر گذشته با هدف ادعایی دور کردن خطر شبه‌نظامیان کُرد از نوار مرزی این کشور با سوریه آغاز شد.

هر چند این عملیات پس از توافق سوچی بین روسیه و ترکیه، متوقف شده، ولی عناصر تروریستی تحت حمایت ترکیه از روز گذشته حملات خود را در شمال شرق سوریه مجددا آغاز کردند.

آناتولی گزارش داد که پیش از آغاز عملیات چشمه صلح، نیروهای زمینی آمریکا در 22 نقطه سوریه حضور داشتند و در آن، پایگاه‌های نظامی احداث کرده بودند. در آن زمان، حدود دو هزار نظامی آمریکایی در سوریه حضور داشتند.

این پایگاه‌ها عبارتند از:

-پایگاه‌های موجود در استان الحسکه (شمال شرق سوریه): «رمیلان»، «الوزیر»، «تل بیدر»، «صوامح صباح الخیر» و «الشدادی».

- پایگاه‌های استان دیرالزور (شرق سوریه): پایگاه‌های اطراف میادین نفتی «العمر»، «کونکو»، «الجفره» و «التنک».

- پایگاه‌های استان رقه (شمال سوریه): «الطبقة»، «حاوی الهوا»، «جزرا»، «عین عیسی» و کارخانه شکر.

- پایگاه‌های استان حلب(شمال سوریه): «خراب العشق»، «السبت»، «الجلبیة»، «مشتی نور» و «صرین» و پایگاه‌های واقع در «السعیدیة»، «الدادات» و سیلوهای شهر منبج.

خروج آمریکا از 16 پایگاه‌ و مقر خود در خلال تجاوز ترکیه

آمریکا در جریان عملیات ترکیه از 16 پایگاه و مقر نظامی خارج شد. این خروج از منبج آغاز شد، به عین العرب و رقه رسید و به الحسکه ختم شد.

310 310

کد خبر 1319454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =