نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر: تفاوت ما با صلیب‌سرخی ها در «خلوص نیت» است

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: تنها تفاوت ما با صلیب‌سرخ‌ها خلوص در نیت است. من از نیت صلیب سرخ‌ها اطلاع ندارم اما تنها نیت نیروی‌های ما برای رضای خداست. کاری ارزشمند است که برای خدا باشد و ارزش کار ما به همین است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی، در افتتاحیه دهمین گردهمایی نمایندگان ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان‌ها که در محل هتل ولایت مشهد برگزار شد، با بیان اینکه«خدمت‌رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت‌هایی است که خداوند به انسان‌ها عنایت کرده است»، عنوان کرد: این نعمت را خداوند نصیب ما کرده است که ما در یک دستگاهی قرار بگیریم که نخستین هدفش، کاهش رنج و درد دردمندان است. پیامبر اکرم(ص) در طول 23 سال پیامبری همواره بر خویشتن فشار و رنجی آورد که مانند نداشت. بزرگواری و عظمت در وجود او متجلی بود و هرآنچه که داشت برای مردم بود.

معزی افزود: ما باید چه چیزی را از ایشان یاد بگیریم؟ پیامبر رحمت است. او شتابان به سمت رنج دیدگان می‌رفت و تنها چیزی که برای او اهمیت داشت، کمک به رنج دیدگان بود. شما نیز باید همین‌گونه باشید.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: مسؤولان دفاتر باید در راستای اهداف جمعیت هلال احمر، بتوانند فضای مهربانانه را نهادینه کنند و برای تعمیق بخشیدن آن تلاش کنند. هدف ما تعمیق بخشیدن مهر و محبت در فضا براساس ایمان به خداست. ما مسؤولیت اجرایی بر دوش نداریم و تنها باید به این فضا عمق ببخشیم.

معزی ادامه داد: در وجود 8500 نیروی هلال احمر در سراسر کشور، اندیشه دوست داشتن انسان بر پایه این آموزه «آنچه برای خود می پسندی برای دیگران بپسند» شکل گرفته و این اخلاق  در سراسر وجود نیروی‌های هلال احمر متبلور است.

وی با بیان اینکه «ما تلاش می‌کنیم، راهکارهای درست را در اختیار مسؤولان دفاتر ولی فقیه در هلال احمر استان‌ها قرار بدهیم»، خاطرنشان کرد: اگر قرآن را خوب تدبر کنیم، این درس‌ها را به ما می‌آموزد که انسان باید خدمت‌کننده باشد. ما برای بهره‌مندی مسؤولان دفترها، در اولین قدم دارالقران را راه‌اندازی کردیم. ما باید کاری کنیم که قرآن را به صحنه زندگی انسان‌ها ببریم تا قرآن در بین ما محجور نباشد و با برنامه‌ریزی‌هایی که می‌شود، قرآن در رأس برنامه‌های ما باشد.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر سبک زندگی تاکید دارند و ما باید سبک زندگی را از قرآن فرابگیریم. باید سعی کنیم احکام خدا را به همکاران یاد بدهیم.

وی بیان کرد: مهم ترین مسئله امروز ما جوانان هستند. ما تنها نباید به سلامت جسم انسان‌ها فکر کنیم بلکه ما باید طبیب روح  مردم هم  باشیم. اگر ما می‌گوییم جمعیت هلال احمر سازمان جوانان است باید به فکردرمان روح جوانان و مشکلات آن‌ها هم باشیم. دشمن درصدد است که بتواند اعتقادات جوانان را بردارد و آن‌ها را به اعتیاد مبتلا کرده و سربار جامعه کند و  ما باید جوانان را دریابیم.

نماینده ولی‌فقیه در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، گفت: بیانیه گام دوم رهبری، نقشه راه حرکت ما در جمعیت هلال احمر است.  در چهل سال آینده چگونه باید حرکت کرد؟ ما می خواهیم راه را پیدا کنیم. بهره گرفتن از این بیانیه نقشه ما در مسیر فعالیت‌هاست. محوریت برنامه‌های این دورهمی بیانیه گام دوم انقلاب است.معزی افزود: یک سال است که ما در شورای فرهنگی هلال احمر  در حوزه نمایندگی ولی فقیه بر روی محورهای بیانیه گام دوم کار کرده و برنامه‌ریزی می‌کنیم که به عنوان برنامه استوارنامه آن را تقدیم شما می‌کنیم.

معزی با اشاره به اینکه«‌هفته‌ای سرشار از مهر، رحمت، وفا، صمیمیت، رشد و ترقی است»، اظهار کرد: این گردهمایی چند دلیل دارد که اولین دلیل آن دیدار هرساله کاری است.

 وی افزود: در آغاز سال سیل مهیبی در کشور اتفاق افتاد که همه دوستان ما در زمینه خدمت رسانی به مردم رنج دیده و سیل زده کمک کردند به همین دلیل در بهار امسال امکان دیدار نبود.

231

کد خبر 1319723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =