همتی: ۲۴میلیارد دلار برای واردات تامین کردیم

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: رشد واحدهای صنعتی بورسی که ۵۰ درصد صنایع را تشکیل می دهند، به علت هم راستا بودن با روند کل صنعت، می تواند موید تداوم رشد غیرنفتی کشور باشد.

«عبدالناصر همتی» عصر دوشنبه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام به تشریح نشست خود با رئیسان اتاق‌های سه گانه بازرگانی، تعاون و اصناف، پرداخت و اضافه کرد: واحدهای صنعتی بورسی در ادامه روند ماه قبل، ‌در مهرماه نیز نسبت به شهریور ماه ۱.۸ درصد رشد مثبت داشته اند.

وی در خصوص این جلسه که در اتاق تعاون ایران برگزار شد گفت: در این جلسه به دلیل جلسات کارشناسی مداوم بین بانک مرکزی و بخش غیردولتی (اتاق‌های سه گانه) در ماه‌های گذشته، ‌حجم مواردی که مطرح شد، به حداقل خود رسیده بود که موجب خوشحالی و امیدواری بود.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: هر سه اتاق در مورد تاثیر مثبت و تعیین‌کننده سیاست‌ها و اقدامات بانک مرکزی در اعاده ثبات اقتصادی بازارها و تلاش هایش برای رونق تولید تاکید داشتند.

وی اضافه کرد: در این جلسه اعلام کردم از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد دلار برای واردات تامین کرده‌ایم؛ همچنین از نقش بخش غیر دولتی در نیل به این نتیجه در شرایط سخت تحریمی قدردانی کردم.
 

۲۲۶۲۲۶
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1320086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =