پاسخ ایران به واکنش ها درباره یک مکان و گزارش راستی آزمایی آژانس

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سازمان های بین المللی در وین، در واکنش به گزارش اخیر آژانس گفت: آژانس همچنان قادر به راستی آزمایی اجرای برجام است. همچنین پرهیز از بزرگنمایی موضوعات عادی پادمانی ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین، درخصوص گزارش اخیر آژانس در زمینه راستی آزمایی اجرای برجام گفت: این گزارش نشان می دهد که آژانس همچنان دسترسی کاملی در ایران دارد و علیرغم کاهش تعهدات ایران تحت برجام که با هدف برقراری توازن نسبی میان حقوق و تکالیف طرفین انجام می شود، همچنان قادر به راستی آزمایی،اجرای تعهدات و هم توقف اجرای بخشی از تعهدات می باشد.

نماینده دائم کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر آژانس در مورد مکانی در ایران، افزود: از همان ابتدا و از زمانی که آژانس، ایران را مطلع نمود که برخی سوالات در مورد یک مکان خاص دارد، ایران موافقت نمود وارد یک تعامل مثبت با آژانس برای شفاف نمودن وضعیت و رسیدگی به سوالات مرتبط، شود.

ایران با نشان دادن نهایت همکاری و شفافیت، متعاقبا دسترسی لازم را برای آژانس فراهم نمود. همانگونه که توسط مقامات آژانس نیز در موقعیت های مختلف تأکید گردید، تعامل بین آژانس و ایران درخصوص این موضوع در حال انجام می باشد. بنابر این، هرگونه تلاش برای پیش داوری و ارائه ارزیابی زودهنگام و خام، صرفاً در جهت مصادره این موضوع در راستای مقاصد سیاسی می باشد.

غریب آبادی افزود: وجود اینگونه سوالات در تعاملات بین آژانس و کشورهای عضو امری معمول و عادی بوده و در حالیکه دو طرف برای حل آن در تعامل هستند، نمی بایستی با اغراض سیاسی مورد سو استفاده و بزرگنمایی واقع شود.

310 310

کد خبر 1320169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =