از درخواست یک نماینده درباره بیانیه گام دوم انقلاب تا گلایه از متکلم وحده بودن در جلسات غیرعلنی مجلس

مهر نوشت: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: قرار بر این بود که مرکز پژوهش‌های مجلس، بیانیه گام دوم انقلاب را بررسی کرده و گزارشی به مجلس ارائه کند اما هنوز خبری از این گزارش نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به لاریجانی گفت: شما به خوبی چندین بار به مرکز پژوهش های مجلس مأموریت دادید که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مورد بررسی قرار داده و گزارشی به مجلس ارائه کنند.

وی افزود: حدود ۱۰ ماه از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری گذشته است و از سوی دیگر عمر مجلس دهم رو به اتمام است و تقاضای بنده این است که به مرکز پژوهش های مجلس دستور دهید هرچه سریعتر این موضوع را تعیین تکلیف کرده و به مجلس ارائه کنند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: بنده به آقای قاضی زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس مأموریت دادم که این موضوع را پیگیری کند.

نمایندگان باید در جلسات غیرعلنی نظر بدهند/یک نفر متکلم وحده نباشد

 در جلسه امروز مجلس همچنین محمدرضا صباغیان طی تذکری شفاهی با اشاره به جلسات غیرعلنی مجلس گفت: معمولا مطالب ارزنده ای در جلسات غیرعلنی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. 

وی ادامه داد: اما اینکه صرفا یک نفر در جلسات غیرعلنی گوینده و متکلم وحده باشد و ما نمایندگان شنونده باشیم صحیح نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: بهتر است در جلسات غیرعلنی مجلس از نظرات نمایندگان هم استفاده شود و ما دانش آموزان خوب و ساکت کلاس نباشیم.

2727

کد خبر 1320208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =