هشتمین همایش منطقه ای "شعر انتظار" در بیجار برگزار شد

هشتمین همایش منطقه ای شعر انتظار با حضور جمع زیادی از شاعران کشور در فرهنگسرای امیرنظام گروسی بیجار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، امام جمعه شهرستان بیجار در این همایش ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: وحدت، انسجام و همدلی شیعه و سنی و مذاهب اسلامی حول محور قرآن کریم، رمز پیروزی مسلمین جهان است.

حجت‌الاسلام علی مرادی برگزاری چنین همایش های را فرصتی برای انس و الفت بیش از پیش میان اهل تشیع و اهل سنت دانست و افزود: تمام ادیان آسمانی به وجود و ظهور منجی آخرالزمان اعتقاد دارند.

وی با اشاره به احادیثی از حضرت محمد در کتب اهل سنت عنوان کرد: در یکی از این احادیث که در کتب اهل  سنت آمده است نبی اکرم می‌فرمایند حضرت مهدی از فرزندان من است و اگر از عمر این دنیا باقی نماند مگر یک روز خداوند سبحان آن روز را طولانی خواهد کرد که مردی از خاندان من خواهد آمد و دنیا را مملول از عدل و داد خواهد کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار نیز در ادامه با بیان اینکه فراخوان این همایش در دو بخش شعر کوردی و فارسی اعلام شد، ادامه داد: بعد از اتمام مهلت ارسال آثار ۱۵۰ اثر ادبی از ۵۰ شاعر کشور به دبیرخانه همایش ارسال شد.

عباس محمدمرادیان با بیان اینکه آثار رسیده از استان های زنجان، قزوین، همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، قم و کردستان به دبیرخانه این همایش ارسال شد، افزود: این آثار در قالب‌های شعر، غزل، نثر و قصیده بود که در نهایت حدود ۱۵ اثر برای ارائه در همایش انتخاب شد.

وی به داوری آثار رسیده نیز اشاره و بیان کرد: کار داوری آثار این همایش منطقه ای با سرپرستی احمد علوی از شاعران بین المللی استان قم انجام می شود.

محمدمرادیان، تبیین و ترویج فرهنگ مهدوی و انتظار به زبان هنر و ادبیات و معرفی این فرهنگ به نسل جوان را از جمله اهداف این همایش منطقه ای برشمرد و اضافه کرد: همایش های ادبی با موضوع آیینی، زمینه فراهم شدن فضای معنویی و عرفانی در میان شاعران جوان و علاقمندان به اشعار مذهبی را فراهم می‌کند.

در ادامه این مراسم، امیر رسولی از زنجان، ناصر دوستی از زنجان، طیبه بهبودی از قزوین، مریم مسرور از کنگاور، محسن کلهر از همدان، حسن کرمی از همدان، طاهره تختی از بیجار و اکرم بهرام چی از بیجار در بخش شعر فارسی و علی اصغر فریدونی، محمدرحیمی رضوان و ابوالقاسم معمار از بیجار در بخش شعر کُردی برگیده شدند.

لازم به ذکر است شاعران برگزیده هشتمین همایش شعر انتظار اشعار خود را با موضوع انتظار برای حاضرین در مراسم خوانش کردند.

۴۶

کد خبر 1320232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =