هند می‌خواهد با دعوت از سرمایه‌گذاران خارجی، خصوصی‌سازی کند

فارس به نقل از رویترز نوشت: وزیر نفت هند گفت: از شرکت های بین‌المللی انرژی برای مشارکت در خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی هند دعوت خواهد شد.

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند گفت از شرکت های بین‌المللی انرژی برای مشارکت در خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی هند دعوت خواهد شد.

پرادهان گفت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند  اخیرا با مدیران ارشد شرکت‌های انرژی نظیر ایکسون موبیل، بی‌پی، رویال داچ شل، روس‌نفت اویل، ارامکوی عربستان و شرکت ملی نفت ابوظبی در هیوستون دیدار کرده است. این نخستین باری است که پرادهان از قصد دولت هند برای اوردن سرمایه شرکت‌های خارجی به شرکت‌های نفتی دولتی هند گفته است.

دارمندرا پرادهان به خبرنگاران در کنفرانس انرژی در ابوظبی گفت: «ما از شرکت‌های نفتی دعوت می‌کنیم...آنها همگی به سوی بازار انرژی هند سرازیر شده‌اند.» وی در پاسخی به پرسشی مبنی بر اینکه اگر جواب مثبت بود، چه اقدامی می کنید گفت: «من خیلی مشتاق هستم.»

وی در مورد واردات نفت از روسیه گفت: «ما برای تامین نیازهایمان از همه جای جهان، هرکسی که قیمت منطقی و معتبری به ما بدهد، استقبال می‌کنیم. روسیه یک شریک بسیار مهم برای ماست.» رئیس شرکت ایندین اویل روز دوشنبه گفت شرکتش در تلاش برای خرید نفت روسیه است.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1320422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =