انتقال آب سد طالقان به قزوین سرعت می گیرد

ایرنا نوشت:نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: با افزایش سهم دولت در تامین اعتبار برای انتقال آب سد طالقان به قزوین، اجرای این طرح بزرگ عمرانی سرعت بیشتری می گیرد.

داوود محمدی افزود: قبل از این قرار بود ۱۰درصد منابع مالی این طرح بزرگ توسط دولت و بخش عمومی تامین شود اما به دلیل تنگناهای بخش خصوصی در تامین مالی این طرح و با مذاکرات انجام شده در راستای سرعت بخشیدن به اجرای این پروژه این میزان به ۳۰ درصد افزایش یافت.
نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای این طرح از خواسته های مهم مردم استان بود و بالاخره پس از مدت ها پیگیری سال ۹۵ در جریان سفر رییس جمهوری به قزوین مورد تصویب قرار گرفت،گفت: برای اجرا و راه اندازی این طرح به هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند هستیم.
محمدی یادآور شد: با اجرای این طرح سالیانه ۶۰ میلیون متر مکعب آب از سد طالقان به استان قزوین اختصاص می یابد.
وی با بیان اینکه هم اکنون بدلیل کمبود آب، آبرسانی به ۱۰۲روستای استان قزوین بوسیله تانکر انجام می شود،اظهار کرد: بهره برداری از این طرح که از سال گذشته عملیات اجرایی آن کلید خورد، مشکل تامین آب شرب در ۱۴ شهر و ۲۰۰ روستای استان قزوین را تا سالیان متمادی حل می کند.
نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای این طرح علاوه بر تامین آب شرب پایدار برای بخش زیادی از جمعیت استان، به حفظ و صرفه جویی منابع آبی زیرزمینی قزوین که طی سالیان گذشته بهره برداری زیادی از آنها شده است نیز کمک می کند.
براساس آمارها، ۷۵ درصد آب مصرفی استان قزوین از منابع سفره های آبی زیرزمینی و ۲۵ درصد از آبهای جاری تامین می شود.

۴۶

کد خبر 1320620

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =