ترامپ قبل ار رسیدن به ریاست‌جمهوری چقدر دارایی داشت؟

دونالد ترامپ که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا است پیش از ورودش به عرصه سیاست کارآفرین و یک چهره تلویزیونی بوده است؛ او به مدت ۴۵ سال ریاست سازمان ترامپ را بر عهده داشت، شرکت ساخت ‌وساز املاک که مادربزرگ پدریش بنیان‌گذار آن بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ترامپ قبل از رسیدن به ریاست جمهوری آمریکا در عرصه های مختلفی فعالیت کرده است که از جمله آن ها می توان به شرکت در یک ریلیتی شو در سی ان بی سی اشاره کرد که وی در آنجا میزبان آن برنامه بوده است و به واسطه آن یک ستاره در پیاده رو مشاهیر هالیوود به دست آورد.

نام وی در سال ۲۰۱۷ به فهرست ثروتمندترین افراد جهان مجله فوربس راه یافت و با ثروتی بالغ بر ۳.۵ میلیارد دلار در جایگاه ۵۴۴ این فهرست قرار گرفت و فهرست دارایی های وی بر این اساس است:

برج ترامپ

برج ترامپ نام یک برج مرتفع ۵۸ طبقه در خیابان پنجم منهتن در شهر نیویورک است. این برج در سال ۱۹۸۳ ساخته شد و ۲۰۲ متر ارتفاع دارد و از ادارات مستقر در این ساختمان تجاری می‌توان به شرکت هواپیمایی قطر اشاره کرد.

زمین گلف

دونالد ترامپ دارای ۱۶ زمین گلف در سراسر آمریکا، سه زمین گلف در اروپا و یک زمین گلف در خاورمیانه است و سه زمین گلف او هنوز در دست ساخت هستند.

از میان زمین های گلف وی می توان به زمین گلف وستچستر اشاره کرد که دارای یک مجموعه استخر و ۱۸ مکان مجزا برای بازی گلف و مجموعه ای از زمین های تنیس است؛ سایر زمین های گلف وی نیز به مانند آن که در منچستر واقع شده است دارای امکاناتی فراتر از یک زمین گلف هستند.

سهام ها

در سال ۲۰۱۱ ترامپ پس از ناامید شدن از بازار املاک آمریکا به بازار بورس نیویورک رفت و سهام هایی از جمله در بنک آو آمریکا، سیتی‌گروپ، کاترپیلار، اینتل، جانسون و جانسون، پروکتر اند گمبل و فیسبوک را خرید.

بنک آو آمریکا شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است که هم‌اکنون به‌عنوان بزرگترین بانک ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

کاترپیلار شرکت صنایع سنگین آمریکایی است که در زمینه طراحی و توسعه، مهندسی و ساخت، بازاریابی و فروش موتورهای درون‌سوز، ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین فعالیت می‌کند و به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده ماشین‌آلات عمرانی جهان شناخته می‌شود.

ملکه های زیبایی

ترامپ از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ مالک بر برنامه ملکه زیبایی دوشیزه جهان بوده است؛ شبکه‌های تلویزیونی پخش‌کننده این برنامه‌ها ان بی سی و یونیویزیون ارتباط تجاری خود را با سازمان دوشیزه جهان پس از سخنرانی اعلام نامزدی ترامپ در ۱۶ ژوئن آن سال قطع کردند. او در آن سخنرانی گفت:" وقتی مکزیک مردم خود را می‌فرستد، بهترین‌هایشان را نمی‌فرستد. آن‌ها مردمی را می‌فرستند که مشکلات بسیاری دارند، و آن مشکلات را هم با خودشان می‌آورند، آن‌ها دارند مواد مخدر می‌آورند… آن‌ها جرم می‌آورند. آن‌ها متجاوزین [جنسی]اند."

هتل بین المللی ترامپ

درآمد هتل ترامپ طی چند سال گذشته افزایش یافته است و در سال ۲۰۱۵ سوابق نشان می دهند درآمد هتل های او فقط ۱۶.۷ میلیون دلار بوده است. با این حال این مبلغ در طول مبارزات انتخاباتی به ۳۳.۸ میلیون دلار رسیده است و از زمانی که ترامپ شروع به اشغال کاخ سفید کرد درآمد هتل او حدود ۸۰٪ افزایش یافت و در سال ۲۰۱۷ به ۶۰.۸ میلیون دلار رسید.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1320622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =