امین‌آباد شهرری؛ مرکز عرضه مستقیم گوشت طیور خواهد شد

جماران نوشت: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از افتتاح پایانه عرضه مستقیم گوشت طیور تا پایان سال خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده از ظرفیت‌های همین پایانه برای صادرات محصولات کشاورزی نیز استفاده شود.

نعمت‌الله ترکی در حاشیه بازدید از انبارهای سازمان تعاون روستایی استان تهران در شهرستان شهرری اظهار کرد: پایانه عرضه مستقیم گوشت طیور در منطقه امین‌آباد شهرری تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این پایانه عرضه مستقیم محصولات کشاورزی روستاییان نیز در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

ترکی با تاکید بر اینکه استفاده از این پایانه برای صادرات محصولات کشاورزی نیز مدنظر ما است، افزود: وسعت و ظرفیت این پایانه تا حدی است که می‌توان از آن برای صادرات محصولات کشاورزی نیز بهره برد.

وی اضافه کرد: این پایانه شامل انبارهای تعاونی روستایی به وسعت ۳۰ هزار هکتار است که مساحتی معادل با ۷۰ هزار متر آن از سالن‌های مسقف تشکیل شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به توانمندیهای موجود در منطقه برای تولید و تامین محصولات کشاورزی مورد نیاز استان تهران اظهار کرد: علاوه بر تولیدکنندگان، تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش خصوصی محصولات کشاورزی می‌توانند محصولات خود را از طریق این پایانه به صورت مستقیم عرضه و به دست مصرف‌کننده برسانند.

ترکی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود و همچنین وسعت پایانه استفاده چندمنظوره از آن امکانپذیر بوده و می‌تواند بخش مهمی از بازار محصولات کشاورزی استان تهران را با قیمت مناسب تامین کند.

وی همچنین از نهایی شدن سند توسعه و اشتغال روستایی با همکاری سازمان تعاون روستایی استان تهران خبر داد و گفت: با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مربوطه بیش از ۷۵ تا ۸۰ درصد از سند توسعه و اشتغال روستایی استان تهران آماده شده و تا پایان سال رونمایی می‌شود.

نعمت‌الله ترکی تاکید کرد: این سند دربر گیرنده تمام حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیربنایی مربوط به توسعه روستاها است.

226226

کد خبر 1320758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =