محاکمه ربایندگان زوج سالخورده ای که آنهارا72ساعت در صندوق عقب ماشین حبس کردند/یکی از متهمان:من از انها پول نخواستم؛خودشان برای همسرآینده ام طلا خریدند

شرق نوشت: ربوده‌شدن‌ زوجی سالخورده در تیر سال 97 توسط فرزندان این زوج به مأموران گزارش شد. آنها گفتند پدر و مادرشان ربوده شده‌اند و آدم‌ربایان برای آزادی آنها پول خواسته‌اند.

تحقیقات مأموران با توجه به گفته‌های فرزندان این زوج آغاز شد و درحالی‌که ردیابی‌ها برای بازداشت آدم‌ربایان ادامه داشت، زوج سالخورده به خانه‌شان برگشتند. این دو گفتند از سوی چهار مرد که آشنا بودند ربوده شده بودند.

زن سالخورده گفت: ما سه نفر از چهار آدم‌ربا را می‌شناختیم. آنها قبلا در محله ما زندگی می‌کردند و آشنایی‌ای که با هم داشتیم باعث شد به آنها اعتماد کنیم. این افراد به ویلای ما در ورامین آمدند، ما را سوار خودروی پژو 206 کردند و با خود به نهاوند بردند. در آنجا بود که دست‌وپایمان را بستند و پول خواستند. آنها من را وادار کردند با پسرم تماس بگیرم و بگویم 250 میلیون تومان پول به من بدهد. پسرم متوجه شد ماجرا چیست و موضوع را به مأموران خبر داد. من و شوهرم در کارت بانکی‌مان 20 میلیون تومان پول داشتیم. آدم‌ربایان کارت را از ما گرفتند و همه 20 میلیون تومان را خالی کردند و بدون اینکه به 250 میلیون تومان برسند ما را آزاد کردند.

پلیس متوجه شد از این کارت در دو مرحله استفاده شده و در مرحله اول هفت میلیون تومان طلا خریداری و در مرحله دوم نیز 13 میلیون تومان از آن برداشت شده‌ است. مأموران در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند سرکرده این باند آدم‌ربایی مردی به نام بیژن است که سابقه‌دار است. در ادامه معلوم شد این باند حمل مواد مخدر، سرقت، آدم‌ربایی و کارهای خلاف دیگر انجام داده‌اند.

با توجه به سابقه بیژن او شناسایی و دستگیر شد. در ادامه، مأموران دیگر متهم این پرونده به نام مهرداد را بازداشت کردند، اما دو متهم دیگر همچنان فراری هستند.

با توجه به شکایت زوج سالخورده، کیفرخواست علیه متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد.

روز گذشته دو عضو بازداشتی باند پای میز محاکمه رفتند. با توجه به اینکه شکات در دادگاه حضور نداشتند، بیژن، متهم ردیف اول، در جایگاه قرار گرفت تا توضیح دهد چه اتفاقی افتاده ‌است. او اتهام آدم‌ربایی و سرقت را رد کرد و گفت: هیچ آدم‌ربایی‌ای در کار نبود. ما این زوج سالخورده را از قبل می‌شناختیم. آنها افراد ثروتمندی بودند. ما با هم برای سفر به نهاوند رفتیم و چون من می‌خواستم ازدواج کنم، این زوج تصمیم گرفتند به ما کمک کنند. آنها کارت بانکی را خودشان در اختیار من گذاشتند تا برای همسر آینده‌ام طلا بخرم. من هم با خواهرم به طلافروشی رفتم و طلا را انتخاب کردیم و خریدیم. 13 میلیون تومان دیگر را هم خودشان به مهرداد هدیه دادند.

متهم گفت: ما هیچ پولی از خانواده این زوج نخواستیم و این ادعا صحت ندارد.

وقتی نوبت به مهرداد رسید، او جزئیات را توضیح داد و گفت: من در نهاوند کشتارگاه و وضع مالی خیلی خوبی داشتم، اما ورشکسته شدم و زندگی‌ام خراب شد. برای اینکه بتوانم دوباره سرپا شوم نیاز به وام داشتم. به من گفته شد این زوج می‌توانند سندی به من بدهند که وام بگیرم. من هم قبول کردم آنها را به نهاوند ببرم. ما به خانه این زوج رفتیم و بیژن از خانه‌شان مقدار زیادی سند زمین و خانه برداشت و با هم به نهاوند رفتیم. وقتی رسیدیم من متوجه شدم بیژن و باندش آدم‌ربایی کرده‌اند و قصد اخاذی دارند. تصمیم گرفتم همکاری نکنم، اما به من گفتند تو در هر صورت درگیر این آدم‌ربایی شده‌ای. آنها زوج سالخورده را سه شبانه‌روز در صندوق عقب 206 نگه داشتند تا پول را بگیرند. من در آدم‌ربایی و کارهایی که آنها کردند هیچ نقشی نداشتم.

این متهم گفت: به‌همین‌دلیل هم بود که وقتی بازداشت شدم، این زوج نسبت به من اعلام گذشت کردند. من به‌خاطر شرایط بد مالی‌ای که داشتم مجبور شدم با این گروه همدست شوم و از اینکه با آنها بودم خیلی پشیمان هستم. من فرد آبروداری هستم و کاسب بودم و کار می‌کردم. از اینکه این‌طور آبرویم رفته‌ است بسیار ناراحت هستم. به من اتهام مشارکت در آدم‌ربایی وارد شده‌ است، درحالی‌که من اصلا از آدم‌ربایی خبر نداشتم. من فکر می‌کردم این زوج برای دیدن وضعیت کشتارگاه من می‌آیند تا به من سند بدهند که وام بگیرم.

بعد از گفته‌های این مرد و دفاعیات وکلای‌مدافعشان، هیئت قضات شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران برای صدور رأی وارد شور شدند. قضات همچنین تصمیم گرفتند درخصوص دو متهم فراری دیگر این پرونده به‌ صورت غیابی حکم صادر کنند. 

23302

کد خبر 1320921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =