جنون مونالیزا؛ لوور را به‌ دردسر انداخته است

ایرنا نوشت: مونالیزا اثری معروف از هنرمند سرشناس دوره رنسانس، هرچند شهرتی جهانی دارد، اما دردسرهایی را برای موزه لوور به‌وجود آورده و وقت آن است که از این موزه برداشته شود.

در پاریس شهری که با نمایشگاه های زیبای پاییزی اشباع شده، تابلوی لئوناردو داوینچی در موزه لوور، همچنان قصد اصلی بازدیدکنندگان محسوب می‌شود ...

لوور، بزرگترین مجموعه آثار هنری از سراسر اروپا را در خود جای داده است. این موزه، معروفترین موزه در جهان به شمار می رود. ۱۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ از موزه دیدن کردند که سه چهارمشان گردشگران خارجی بودند.

براساس تحقیق انجام شده از سوی موزه لوور، حدود ۸۰ درصد از بازدیدکنندگان برای بازدید از تابلوی مونالیزا به این موزه می آیند و بسیاری شان موزه را ناراضی ترک می کنند.

لوور در تابستان گذشته، گالری مونالیزا را مورد مرمت و بازسازی قرار داد. انبوه بازدیدکنندگان از این مکان به حدی بود که درهای موزه چند روز به روی مراجعان بسته شد. کارکنان و تیم محافظت موزه لوور به دلیل حجم بالای تعداد بازدیدکنندگان از این مکان و ناکافی بودن تعداد کارکنان برای ارائه خدمات به مراجعین، اعتصاب کردند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در شرح وقایع روی داده در موزه لوور نوشت: «ژان لوک مارتینز» (Jean-Luc Martinez) رئیس موزه لوور گفت که موزه باید برای فرونشاندن جنون مونالیزا، در سال‌های پیشِ رو گام‌های بیشتری بردارد که از جمله این موارد می توان به ایجاد ورودی های جدید و بلیت های زمان بندی شده اشاره کرد.

حجم بازدید از مکان نصب تابلوی مونالیزا در حالی بالاست که بخش های دیگر این موزه تقریبا خالی از جمعیت است. در واقع، لوور به خودی خود مشکلی با انبوه جمعیت ندارد، بلکه با معضل مونالیزا مواجه است.

این روزنامه نوشت: مونالیزا به مکان مخصوص خود نیاز دارد، باید جایگاه جدیدی برای تابلو در نظر گرفت که جوابگوی جمعیت بالای بازدیدکنندگان باشد.

جایگاه مونالیزا بی درنگ به جذابترین مکان در محبوب ترین مقاصد گردشگری روی زمین تبدیل خواهد شد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1321022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =