بیم و امید سهمیه‌های بنزینی/ کدام سهمیه ها کافی و کدامیک کم است؟

خراسان نوشت: دو روز پس از آغاز افزایش قیمت بنزین و در شرایطی که روز شنبه روز نقره داغ مسافران تاکسی ها بود، سهمیه سوخت سرویس مدارس، تاکسی های بین شهری و تاکسی های اینترنتی اعلام و بهانه نقره داغ کردن مسافران از برخی تاکسیرانان گرفته شد.

پوریا محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور روز گذشته تدابیر سهمیه ای وسایل نقلیه عمومی را اعلام کرد که طبق گفته تعدادی از رسانه ها این میزان سهمیه ها برای برخی وسایل نقلیه امیدوارکننده است و البته به نظر می رسد برای سهمیه تاکسی های  اینترنتی کم در نظرگرفته شده است.
 

سهمیه ۱۲۰ لیتری برای سرویس ها
یکی از این موارد خواسته مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌ شهری کشور بود که   پیشنهاد120لیتری برای سرویس مدارس را خواستار شده و گفته بود: «به طور میانگین پیمایش هر سرویس مدرسه در طول روز بین 10 تا 20کیلومتر است و پیشنهاد داده‌ایم که ماهی 120 لیتر سهمیه بنزین خودروهای سرویس مدارس باشد.» در پی این پیشنهاد با سهمیه 120 لیتری ماهانه برای سرویس مدارس موافقت و این سهمیه برای آن ها درنظر گرفته شد.در عین حال، عادل اردشیری رئیس انجمن‌ صنفی رانندگان هم دو روز قبل ضمن گلایه از  سهمیه ۶۰ لیتری تاکسی‌های کرایه برون شهری گفته بود: «این میزان در بسیاری از استان ها کفاف یک روز را هم نمی‌دهد. با توجه به فرسوده بودن بخش عمده این ناوگان و بالا بودن پیمایش روزانه تاکسی‌های کرایه برون شهری، کارت سوخت تاکسی‌های برون شهری فقط ۶۰ لیتر شارژ شده است درحالی که در برخی استان‌ها هر راننده حدود دو هزار لیتر سوخت در ماه مصرف دارد.» با وجود این اظهارات، سهمیه تاکسی های برون شهری فقط 750 لیتر تعیین شد که البته با احتساب روزهای باقی مانده تا اول آذر ، در اولین نوبت شارژ، کارت سوخت آن ها900 لیتر شارژ خواهد شد.  
 

گزارش تخلف ها
ضمن این که حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی نیز از مردم خواست، در صورت مشاهده تخلف، موارد را به سامانه 1000141 گزارش کنند که در اسرع وقت به آن ها رسیدگی می شود. همچنین قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هم روز گذشته گفت: از دو ماه آینده سامانه پیمایش‌سنج روی ناوگان وانت بین‌شهری نصب می‌شود تا در صورت پیمایش بیشتر و حمل بار بیشتر سوخت بیشتری دریافت کنند. 

233

کد خبر 1321066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =