ترکیه ۷ فرد مظنون به عضویت در داعش را به اروپا دیپورت کرد

تسنیم نوشت: دولت ترکیه اعلام کرد ۷ نفر از اتباع آلمانی و انگلیسی مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را به کشورهایشان بازمی‌گرداند.

به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، دولت ترکیه روز پنج‌شنبه اعلام کرد 7 نفر از اتباع کشورهای آلمان و انگلیس را که مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش هستند را به کشورهایشان دیپورت خواهد کرد.

چندی پیش رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داده بودند که دولت این کشور قصد دارد 20 نفر از شهروندان آلمانی مظنون به عضویت در داعش را به آلمان بازگرداند؛ هرچند وزرات کشور آلمان اعلام کرده است تمایلی به پذیرش این افراد ندارد.

بر اساس آمارهای منتشرشده از سوی کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا)، در فاصله سال‌های 2011 تا 2016 یعنی دوران اوج فعالیت‌های گروه تروریستی داعش، بیش از 5000 نفر از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این گروه پیوسته‌اند.

ترکیه ۷ فرد مظنون به عضویت در داعش را به اروپا دیپورت کرد

بازگشت تروریست‌های اروپایی عضو داعش به کشورهای خود یکی از دغدغه‌های امنیتی بزرگ اتحادیه اروپاست و کشورهایی اروپایی که خود در تقویت داعش برای پیشبرد منافع خود در خاورمیانه نقش داشته‌اند، اکنون سعی دارند به‌نوعی از پذیرش تروریست‌های اروپایی عضو داعش شانه خالی کنند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اواسط ماه فوریه (اواخر بهمن‌ماه 97) با اعلام اینکه آمریکا و متحدانش بیش از 800 نفر از اتباع اروپایی عضو داعش را اسیر کرده و نیروهای کُرد متحد آمریکا در شمال شرقی سوریه از آنها نگهداری می‌کنند، از کشورهای اروپایی به‌ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان خواسته بود که هرچه سریع‌تر این تروریست‌ها را تحویل گرفته و محاکمه کنند. وی حتی اروپایی‌ها را تهدید کرده بود که در صورت تحویل نگرفتن تروریست‌ها، آمریکا آنها را رها خواهد کرد.

2323

کد خبر 1321168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =