گره کور در مسیر صعود تیم ملی به جام‌ جهانی با باخت دقیقه ۹۲ به عراق

تیم ملی فوتبال ایران درحالی که از دقیقه ۸۰ با اخراج شجاعی ده نفره شده بود، در اردن به عراق باخت و حالا با شش امتیاز در پایان دور رفت انتخابی جام جهانی ، مسیر صعودش را دشوار کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از زمان قرعه کشی رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 جدال ایران و عراق یکی از حساس ترین بازی های این مرحله شناخته شد. دیداری که در چند سال اخیر بارها و بارها تکرا شده و همواره پر از جنجال بوده و با نزدیک ترین نتایج به پایان رسیده است.  دیدار امروز هم با توجه به کری های گذشته و وضعیت جدول این گروه حساسیت بالایی دارد. ایران در صورت برد دوباره مدعی اول صعود خواهد بود و در صورت تساوی امیدوار به روزهای آینده؛ شکست مقابل عراق اما کار تیم ملی را بسیار سخت خواهد کرد.

عراقی ها بازی را بهتر آغاز کردند و چند بار هم خطرساز شدند تا اینکه در یازدهمین دقیقه بازی مهند علی روی اشتباه بازیکنان ما توانست عراق را با یک‌ گل پیش بیاندازد.

بعد از گل عراق، تیم‌ ایران کمی بهتر کار کرد و چند موقعیت نصفه و نیمه هم ساخت که به جایی نرسید تا اینکه در دقیقه ۲۵ روی حرکت زیباری محبی و دریبل زنی و پاس او توپ به نورالهی رسید و او هم با یک حرکت و شوت زیبا کار را به تساوی کشاند.

بعد از گل هم تیم ما برتری نسبی داشت و توپ و میدان بیشتر در اختیار بازیکنان ما بود و حتی یک بار روی ضربه کاشته رضاییان تیر دروازه حریف هم به لرزه درآمد ولی به نتیجه ای نرسید و نیمه اول بازی با نتیجه تساوی یک - یک به پایان رسید.

نیمه دوم با مصدومیت دروازه بان عراق و تعویض او آغاز شد. ویلموتس هم خیلی زود دست به تعویض زد و در دقیقه ۵۲ محمد نادری را جانشین میلاد محمدی کرد تا نیمه دوم با دو تعویض آغاز شود.
بازی در نیمه دوم درگیرانه و با برتری نسبی عراقی ها دنبال شد و دو تیم موقعیت هایی را داشتند که به جایی نرسید. در دقیقه ۶۲ طارمی که در بازی گم بود از زمین خارج شد و امیری جای او وارد زمین شد. در این دقایق عراقی ها بهتر از این ایران کار می کردند ولی در کل بازی قشنگی نمی‌دیدیم.
دقیقه ۷۵ مهند علی که تک گل عراق را به ثمر رسانده بود جای خود را به علا عباس داد.
در شرایطی که نیمه دوم همچنان با برتری نسبی عراقی ها ادامه داشت، در دقیقه ۸۰ مسعود شجاعی در یک صحنه بحث برانگیز کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد!
بعد از اخراج شجاعی ایران یک بار روی ضربه محبی خطرساز شد. سومین تعویض ما در دقیقه ۹۰ انجام شد و کاوه رضایی جای سردار آزمون را گرفت.
در دقیقه ۹۲ و روی یک ضربه کرنر عباس تعویض طلایی عراق شد و گل برتری تیمش را به ثمر رساند.
با این برد عراق با ده امتیاز در صدر جدول گروه قرار گرفت و ایران با شش امتیاز سوم است و چشم به روزهای آینده خواهد داشت.

۲۵۵ ۲۵۱

کد خبر 1321171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =