پویشی فرهنگی برای تجهیز کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های سیل‎‌زده پلدختر

پویش هفته‌ کتاب پلدختر همزمان با بیست و هفتمین هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پویش هفته کتاب پلدختر به منظور حمایت از کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های شهر پلدختر استان لرستان به همت پایگاه خبری گلونی و موسسه‌ خانه‌ کتاب تهران شکل گرفته است.

رضا ساکی مسئول، برگزاری این پویش در این باره گفت: «۶۸ جلد کتاب گِلی از پلدختر در زمینه‌های مختلف رمان، تاریخ و ... برای فروش در نظر گرفته شده است تا علاقه‌مندان از طریق خرید این کتاب‌ها نقشی در تامین هزینه‌های تجهیز کتابفروشی‌های پلدختر داشته باشند. علاقه‌مندان همچنین می‌توانند از طریق اهدای کتاب‌های نو و دست دوم در این پویش سهیم شوند.»

او هدف از راه‌اندازی این پویش را کمک به کتابفروشی‌ها و کتابخانه‌ها و تامین کتاب‌های مورد نیاز پلدختر اعلام کرد و ادامه داد: «بعد از وقوع سیل در پلدختر در فروردین ماه سال‌جاری، هر ۱۰ کتابفروشی این شهر به طور کامل تخریب و تمام کتاب‌ها نیز از بین رفت. حتی برخی از کتابفروشی‌ها تا ۶۰۰ میلیون تومان متحمل ضرر شده‌اند لذا تمام کتاب‌های نو و دست اول برای تجهیز کتاب‌فروشی‌ها اختصاص می‌یابد.»

ساکی با اشاره به اینکه کتاب‌های دست دوم نیز در اختیار کتابخانه‌های عمومی مناطق روستایی و عشایری لرستان قرار می‌گیرند، از ارسال نخستین محموله‌ی کتاب به پلدختر خبر داد و گفت: «تاکنون بیش از صد عنوان کتاب که با کمک یک خیر خریداری شده بود، به این شهر ارسال شد.»

او در پایان از مردم خواست تا در صورت تمایل با پرداخت هزینه‌ نقدی یا اهدای کتب دست اول و دست دوم در این پویش شرکت کنند.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1321222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =