مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان مطرح کرد؛ کتابخانه‌ها کانون ارتباط اجتماعی هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با اشاره به این مطلب که کتابخانه‌ها را باید به‌عنوان یک کانون ارتباط اجتماعی تصور کنیم گفت: کتابخانه‌ کانونی است که موجب تبادل کتاب، سواد و دانش می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، نشستی در آستانه هفته کتاب و کتاب‌خوانی با حضور مهدی صمیمیان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان؛ حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ سعید دهقانلو، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و محمد مرادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان به‌منظور پیگیری احداث کتابخانه عمومی در روستای خیرآباد و برگزاری برنامه‌های فرهنگی مشترک جهت ترویج فرهنگ مطالعه در روستاها برگزار شد.

مهدی صمیمیان، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان در این نشست تلاش برای ارتقای سرانه مطالعه و کتاب‌خوانی را امری ضروری خواند و بیان داشت: یکی از مواردی که می‌تواند به ارتقای سرانه مطالعه کمک کند تقویت زیرساخت‌ها و افزایش سرانه کتابخانه‌های عمومی است.

وی با تأکید بر اینکه دهیاران باید در کنار فعالیت‌های عمرانی توجه ویژه‌بر کارهای فرهنگی- اجتماعی داشته باشند اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم اهالی روستاها به‌خصوص کودکان و نوجوانان را به سمت مطالعه ترغیب کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بابیان اینکه اگر بخواهیم کتابخانه روستایی موفق داشته باشیم باید به روحیه جمعی روستا توجه داشته باشیم گفت: باید این کتابخانه از درون همان روستا تشکیل شود.

 صمیمیان از پیگیری جهت احداث کتابخانه در روستای خیرآباد خبر داد و گفت: آمادگی لازم را برای همکاری و تعامل با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان جهت برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در را روستاها داریم.

در ادامه حسین شاکری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: شهروندان استان سمنان در شش ماه نخست امسال ۳۷۱ هزار جلد کتاب از کتابخانه‌های عمومی امانت گرفتند که نسبت به سال گذشته ۲ درصد افزایش داشت.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ازلحاظ فضای فیزیکی در شرایط مطلوبی قرار دارد اظهار داشت: یک‌میلیون و ۸۷۰ هزار و ۷۴ نسخه کتاب در کتابخانه‌های عمومی این استان وجود دارد.

46

کد خبر 1321256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =