واکنش طیبه سیاوشی به نسل‌کشی پرندگان مهاجر در مازندران

فارس نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از دادستانی مازندران درخواست کرد به نسل‌کشی پرندگان مهاجر در فریدون‌کنار پایان دهد.

هر ساله با آغاز فصل پاییز تعداد زیادی از پرندگان مهاججر از عرض‌های شمالی به عرض های جنوبی آمده و وارد تالاب‌ها و آبگیرهای شمالی کشورمان می‌شوند.

همین موضوع باعث می‌شود تا افراد سودجو و برخی شکارچیان اقدام به شکار این پرندگان و در نتیجه نسل کشی آنها کنند که باعث از بین رفتن این گونه‌های جانوری خواهد شد.

هر ساله گروه‌های زیادی از فعالان محیط زیست و دوست‌داران حیوانات نسبت به این موضوع هشدار داده و خواستار برخورد با افرادی می‌شوند که این پرندگان را شکار می‌کنند.

حالا در تازه ترین واکنش نسبت به این اتفاق طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش یک سازمان مردم نهاد درخصوص شیوع روش‌های صید غیرقانونی پرندگان مهاجر در تالاب‌های فریدون‌کنار و سرخرود خطاب به حسین عالمی دادستان استان مازندران خواستار برخورد جدی با متخلفان شده است.

در نامه طیبه سیاوشی خطاب به حسین عالمی دادستان استان مازندران آمده است: از آنجا که دادستانی مرجع اقتدار عمومی، احیای حقوق عامه و اعلام جرم علیه ناقضان حقوق است ضمن آنکه شکار پرندگان مهاجر علی‌رغم اعلام ممنوعیت از جانب سازمان محیط زیست و آن استان هرساله در آن مناطق به صورت غیرقانونی صورت گرفته است و عدم برخورد جدی با متخلفین مبنای تسری و تجری این افراد در صید غیرقانونی و بی رویه در سایر تالاب‌های کشور شده است تقاضا دارم ضمن اقدام ویژه در خصوص توقف نسل کشی پرندگان مهاجر با مجرمین با قاطعیت برخورد شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1321414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  5 1
  بهتره برای مدت حداقل ۱۰سال کلاشکارکلیه پرندگان دراستان مازندران بشدت ممنوع شود؛ حتی تفنگ های شکاری و بادی از دست مردم جمع آوری گرددو به امانت دردست نیروهای مسلح قرارگیرد.
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۴
  3 0
  حرف حق زده احسنت