وانت‌های فروش سیار میوه عامل افزایش ترافیک در معابر سنندج هستند

شهردار سنندج بر ضرورت حمایت بخش‌های مختلف در ساماندهی دست‌فروشان در این شهر تاکید کرد و گفت: وانت‌هایی که در کنار خیابان توقف و میوه می‌فروشند از دیگر معضلاتی است که موجب افزایش ترافیک شهری شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حشمت‌ الله صیدی در جلسه تعامل و هم‌افزایی ناجا، شورای شهر و شهرداری که در محل سالن اجتماعات شورای شهر سنندج برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد ما تعامل میان همه دستگاه‌های اجرایی، خدمات‌رسانی و نیروی انتظامی در راستای توسعه شهر و تحقق اهداف مورد نظر است.

وی عنوان کرد: در این دوره خدمت شهرداری با همکاری مجموعه اعضای شورای شهر و با  مشارکت دیگر مسئولین استانی و شهرستانی تحولات و اقدامات مثبتی در سطح شهر سنندج انجام گرفته که نتایج آن ملموس و قابل روئیت است.

شهردار سنندج با اشاره به اینکه پدیده ‌دست فروشی هم تهدید و هم فرصت است، افزود: طرح ساماندهی دست فروشان و مقابله با سد معبر در ابتدای تشکیل شورای دوره پنجم  با حضور صاحب‌نظران و نخبگان مطرح شد، اما از دی ماه سال گذشته تاکنون این طرح مسکوت مانده است.

صیدی با بیان اینکه ساماندهی دست‌فروشان سطح شهر از توان شهرداری خارج و نیاز به مشارکت و تعامل بخش‌های مختلف دارد، گفت:‌ برگزاری جلسه‌ای خاص برای بررسی و زوایای این مهم از سوی نیروی انتظامی ضروری است.

وی  وجود وانت‌های سیار فروش میوه را از دیگر معضلات ترافیکی سنندج برشمرد و ادامه داد: کماکان در گام اول طرح جابجایی این صنف اجرایی شود چرا که وانت‌بارهای میوه فروش قشری جدا از دست فروشان هستند و بخشی از ترافیک را آنان ایجاد می‌کنند.

شهردار سنندج با اشاره به عدم همکاری کلانتری‌ها با شهرداری در بحث ساماندهی دست‌فروشان، تصریح کرد: تحقق اهداف در این حوزه نیازمند تعامل تمام بخش‌هاست.

46

کد خبر 1321627

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =