۳ نفر
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
کاهش ۸۰ درصدی تصادفات در فردیس

فارس نوشت:فرمانده راهور شهرستان فردیس از کاهش ۸۰ درصدی تصادفات فوتی و جرحی در فردیس در سال جاری نسبت به سال ۹۷ خبر داد

پیمان کرمی، رئیس پلیس راهور شهرستان فردیس تاریکی معابر را از جمله علل بروز تصادفات دانست و گفت: با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد بیشتر تصادفات سطح شهرستان از ساعت ۱۸ تا ۲۳ و همزمان با افزایش تردد، ترافیک و تاریکی معابر و در جاده ملارد، میدان سپاه، جاده خوشنام، بلوار بیات، جاده شهریار و دیگر نقاط پرتردد و تاریک رخ داده است.

رئیس پلیس راهور شهرستان فردیس افزود: با توجه به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری فردیس و حجم تردد و آمار جمعیت شناوری که به دلیل مرکزیت تجاری فردیس به این شهرستان رفت‌وآمد می‌کنند، باید با به‌کارگیری تدابیر لازم و چینش نیروها در نقاط حساس، روند کاهشی تصادفات که در سطح استان کم‌سابقه است را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه تحقق این امر با همکاری مؤثر مجموعه شهرداری و دستگاه‌های امدادرسان از جمله اورژانس، هلال‌احمر و غیره میسر شده است، تصریح کرد: با تخلفات رانندگی به‌ویژه تخلفات حادثه‌ساز قاطعانه برخورد می‌کنیم. بیش از ۶ هزار موتورسیکلت و خودروی متخلف در ۶ ماهه نخست سال جاری در شهرستان توقیف شدند.

کرمی فرهنگ‌سازی ترافیکی در جامعه را از جمله اولویت‌های پلیس راهور شهرستان فردیس برشمرد و بیان کرد: در این راستا اداره فرهنگ ترافیک برای اولین بار در فردیس راه‌اندازی شد و فرهنگ‌سازی ترافیکی در جامعه از طریق مدارس و مساجد در دستورکار قرار گرفت.

رئیس پلیس راهور شهرستان فردیس تعالی‌سازی رفتار رانندگی را از جمله مهمترین برنامه‌های پلیس راهور فردیس برشمرد و افزود: گواهینامه رانندگی در شهرستان فردیس فقط برای کسانی صادر می‌شود که برابر قانون هر دو آزمون تئوری و عملی را با گرفتن نمره قبولی بگذرانند.

وی اظهار کرد: پیشنهادی را به دادستانی فردیس ارائه کردیم و با دستور وی برای اولین بار در این شهرستان از رانندگان مشکوک تست الکل گرفته می‌شود و در صورت مثبت‌بودن نتیجه تست، علاوه بر مجازات قانونی برای راننده، خودرو به مدت دو ماه توقیف می شود.

کرمی گفت: رویکرد پلیس راهنمایی و رانندگی در اعمال قانون، حفظ اقتدار توام با مهربانی است و تلاش می کنیم راهنمای مردم باشیم. شهروندان نیز ضمن رعایت قوانین در هنگام رانندگی و احتیاط بیشتر در عبور پیاده از معابر، در زمینه حفظ نظم، کاهش تصادفات و ایجاد فرهنگ ترافیک با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

46

کد خبر 1321692

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =