گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را گزارش دهید

ایرنا نوشت: معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: شهروندان گرانی‎های ناشی از افزایش نرخ بنزین را از طریق سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به واحد شکایت‎های مردمی این سازمان گزارش کنند.

رضا جمالی افزود: بحث نظارت و بازرسی از بازار همیشه در قالب گشت‌های مشترک یا بازرسی‎های نوبه‎ای در سطح بازار انجام می‌گیرد اما با شرایط کنونی و افزایش نرخ بنزین که رقم خورده احتمال این وجود دارد برخی از افراد از این شرایط به سود خود استفاده کنند به همین دلیل گشت‎های مشترک با دستگاه‏‌های مرتبط افزایش یافته است.

وی بیان کرد: حتی گشت‌های بازرسی بعد از ظهر از بازار نیز افزایش پیدا کرده و در بخش رسیدگی به شکایت‌‏ها نیز همکاران فعال شدند تا در اسرع وقت گزارش‌‏های مردمی را رسیدگی کنند.

جمالی ادامه داد: براساس بازرسی‌های صورت گرفته از سطح بازار و گزارش‎های مردمی افزایش قیمت در بخش‎‌های کالا و خدمات بویژه حمل و نقل مسافر درون شهری به صورت عمده  گزارش نشده‌است.

وی اضافه کرد: عمده گزارش‌ها حاکی از این است که نرخ حمل و نقل مسافر درون شهری چه از طریق مسافربرهای شخصی و تاکسی‌ها و آژانس‌ها افزایش داشتند که مقوله حمل و نقل در اختیار چند دستگاه از جمله سازمان تاکسی‌رانی شهرداری، سازمان حمل و نقل  پایانه‎های استان و بخشی نیز در اختیار سازمان صنعت معدن و تجارت است.

جمالی افزود: بخشی که مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت است توصیه شده تا برخورد قاطع و جدی با متخلفان انجام شود و هماهنگی لازم در دست اجراست تا سایر سازمان های متولی نیز در بخش حمل و نقل شهری نیز اهتمام ویژه به این مهم داشته باشند.

وی تاکید کرد: همه کسانی که در حوزه حمل و نقل کار می‌کنند به طور قطع بزوی سهمیه سوخت آنها فراهم می‌شود که تحقق این مهم نیازمند صبوری و همکاری است.

وی افزود: دولت مردان و مسئولان استانی در اسرع وقت تدابیر لازم برای تامین سهمیه بخش‌های مختلف لحاظ خواهند کرد و بحث افزایش قیمت بنزین نمی‌تواند عاملی مهم در افزایش قیمت‌ها باشد.

جمالی یادآور شد: برای نمونه بنزینی که در اختیار راننده حمل و نقل قرار می‌گیرد ۵۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده این به معنی افزایش قیمت ۵۰ درصدی خدمات راننده نیست زیرا سوخت یکی از مولفه‌هایی است که در بحث حمل و نقل تاثیرگذار است سایر مولفه‌ها تغییری پیدا نکرده‌است.

وی افزود: اکنون عزم برای برخورد با تخلف‌های سطح بازار است به هر حال فرمایش رهبری سرلوحه کار قرار گرفته شده و حمایت ایشان حجت را بر ما تمام کرده‌است.

جمالی اظهار داشت: تا جایی که در توان است اجاره نمی‌دهیم افزایش قیمت غیرکارشناسی و غیر منطقی ایجاد شود و به طور قطع بخشی از قیمت‌ها که متاثر از افزایش نرخ سوخت است ممکن است در آینده اصلاح شوند ولی در شرایط کنونی با این مقوله با جدیت برخورد می‌شود.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1322344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  دیگه کسی لوازم خانگی نمیفروشه.
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  خوب به کجا؟
 • نیما IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  1
  صبح تاکسی مسیر 3000 تومنی رو از من 5000 تومان گرفت و با اقتدار تمام هر چه اعتراض کردم باقی پول رو پس نداد! شماره تاکسی رو هم گرفتم عکسش هم هست، ولی فایده داره شکایت
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  قیمت تاکسی ها بالا رفته است
 • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  1
  گرانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را گزارش دهید گزارش:دلار و سکه گران شد پیگیری کنید
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  3
  گرانی ناشی از بالا رفتن قیمت ارز و دلار رو هم گزارش دادیم
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  به کی گزارش بدهیم
 • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  1
  ماشین گرون شد!
 • عباس IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  اگر قیمت ثبت شده روی کالا بره بالا چی"؟
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  چشم حتما
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
  0
  آقا این وانتی سر کار ما تا دیروز 20 تا 25 هزار میگرفت ، حالا میگه 50 هزار تومان همون مسیر رو
 • مقیمی IR ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
  0
  ۶/۵ لیتر در روز برای آژانس‌ها که هنوز هم نداده اند بعد به این میگن سهمیه !!!! یکی به این آقا بگه این بنزین برای یک سرویس از جنوب شهر به شمال شهره و خلاص مگر چقدر قراره کرایه بگیره که پول بنزین و کمیسیون آژانس و اصطلاح و غیره را بده بقیه اش را هم ببره سر سفره زن و بچه اش