۰ نفر
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
امیر کویت دو وزیر مهم را برکنار کرد

فارس نوشت: امیر کویت امروز ضمن برکناری وزیران دفاع و کشور، نخست‌وزیر مستعفی این کشور را بار دیگر مامور تشکیل کابینه کرد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «العربیه»، «صباح احمد جابر الصباح» امیر کویت امروز، وزیران دفاع و کشور دولت پیشبرد امور را برکنار کرد  و «صباح خالد الحمد الصباح» وزیر خارجه را مامور کرد تا علاوه بر اداره امور این وزارتخانه، سرپرستی وزارت دفاع را نیز برعهده گیرد.

از سوی دیگر، «انس الصالح» وزیر مشاور در امور هیأت دولت کویت نیز مامور شد تا زمان تشکیل کابینه جدید و تعیین وزیر جدید، سرپرستی وزارت کشور را برعهده گیرد.

پایگاه خبری شبکه الجزیره نیز در خبری فوری نوشت: امیر کویت بار دیگر «جابر المبارک الحمد الصباح» نخست‌وزیر مستعفی این کشور را بار دیگر مامور تشکیل کابینه کرده است. اما وی از پذیرش این امر امتناع ورزید.

جابر المبارک الحمد الصباح نزدیک به هشت سال منصب نخست‌وزیری را برعهده داشت اما ۲۳ آبان جاری، در پی تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به گسترش فساد در سازمانهای دولتی کویت و درخواست برای اجرای اصلاحات، به طور رسمی استعفای خود را تقدیم امیر این کشور کرد و خواستار تشکیل کابینه‌ای جدید شد.

چند روز پیش برخی منابع آگاه از قصد امیر کویت مبنی بر مامور کردن مجدد او برای تشکیل دولت جدید، خبر داده بودند.

310 310

کد خبر 1322368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =