رئیس سازمان بسیج: نیروهای امنیتی با سعه صدر با اتفاقات اخیر برخورد کردند/ در کشور ما آزادی وجود دارد

ایسنا نوشت: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر جایی لازم بوده است بنابر مصوبه شورای تامین استان‌ها بسیج وارد عمل شود، با اقتدار وارد عمل شده، تصریح کرد: در آینده هم همینطور خواهد بود.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشستی خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره تجمعات اعتراضی برگزار شده در برخی نقاط کشور  در پی اجرای مصوبه سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین گفت: حوادث اخیر به دو بخش تقسیم می شود؛ یک بخش آن اعتراض مردم به شیوه و زمان افزایش قیمت سوخت است که توسط مردم هم اعلام شد و این اعتراض باید شنیده شود، چون در کشور ما آزادی وجود دارد و مردم می توانند نظرات خود را اعلام کنند. اما بخش دیگر شرارت ها و اقدامات خرابکارانه ای بود که انجام شد.

وی افزود: در عصر روز شنبه کانون های شرارت و دستبرد به اموال مردم ایجاد شد اما اینبار هم توطئه آمریکا شکست خورد. آنها می خواستند این پروژه را در سال ۹۷ اجرا کنند که موفق نشدند. منافقین در کشور ما دارای هسته هایی هستند و در سایر کشورها هم مزدوران و منافقین وابسته به آمریکا به منافع ملت‌ها ضربه می زنند. در کنار این‌ها شاید گروه‌های شکست خورده ای مانند سلطنت طلب ها  هم به میدان آمده باشند.

رئیس سازمان بسیج تاکید کرد: البته تمام این اقدامات با هوشیاری مردم نا کام ماند و مردم ما با این افراد و گروه ها همکاری نکردند. عوامل اصلی این تحرکات شناسایی و دستگیر شده اند و نیروهای امنیتی با سعه صدر با این اتفاقات برخورد کردند و در بسیاری جاها هم مردم خودشان با این عوامل برخورد کردند.

سردار سلیمانی اظهار کرد: بسیج به عنوان نیروی مردمی پشتیبان همه دستگاه های نظام است و شبکه های مردمی همیشه در امتداد دستگاه های مسئول قرار می گیرند. اگر نیروی انتظامی هم در این موضوع نیاز به کمک داشته است بسیج در حد توان به ناجا کمک کرده است. اگر جایی لازم بوده است بنابر مصوبه شورای تامین استان‌ها بسیج وارد عمل شود با اقتدار وارد عمل شده و در آینده هم همینطور خواهد بود.

وی افزود: چهلمین سالگرد تاسیس بسیج با صدور بیانیه گام دوم رهبر انقلاب مصادف است؛ این بیانیه یک سند راهبردی برای تکمیل موفقیت ها و کامیابی ها است و بسیج خود را آماده می‌کند تا با محوریت نوجوانان و جوانان تلاش‌هایی را در به منصه ظهور رساندن بیانیه گام دوم انجام دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی کمک بسیج به سیستم اجرایی کشور برای اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین با تاکید بر اینکه تمام اقشار بسیج در تهران و همه شهرستان‌ها آمادگی دارند تا نظارت بر روند توزیع و قیمت‌ها را انجام دهند، اظهار کرد: بسیجیان اعلام آمادگی کرده‌اند که در کاهش فشار بر مردم کمک کنند و این موضوع محدود به موضوع و شرایط بعد از سهمیه‌بندی بنزین نبوده و نیست. بسیج در شرایط موجود بعد از سهمیه‌بندی بنزین، نقش‌های بیشتری را باید ایفا کند، ما اعلام می‌کنیم که این آمادگی را داریم.

سردار سلیمانی با اشاره به شیوه‌ی اجرای مصوبه سهمیه بندی بنزین ، گفت: اگر توضیحات بیشتری در این رابطه به مردم می‌دادیم و مسئولان ذی‌ربط از قبل آگاهی‌های بیشتری را به مردم می‌دادند، مفیدتر و مناسب‌تر بود. الان نیز باید این کار(اطلاع رسانی) انجام شود؛ در درجه اول مسئولان اجرای این طرح باید توضیحات خود را بدهند، ما نیز بر اساس توانی که داریم توسط شبکه روشنگری در مساجد این توجیحات را انجام خواهیم داد. از طرف دیگر شبکه روشنگری ما باید نقطه نظرات مردم را هم منعکس کند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات سازمان بسیج در حوزه محرومیت زدایی، با بیان اینکه «بسیج یک نیروی مردمی است و در عرصه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی تجربه درخشانی دارد»، خاطر نشان کرد: در این عرصه برنامه های متعددی انجام شده که بخشی از آنها توسط گروه‌های جهادی انجام می‌شود؛ امروز ۱۴ هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی جغرافیا محور و ۶ هزار نفر در قالب گروه جهادی محله محور در مجموعه بسیج اقدامات محرومیت زدایی را انجام می‌دهند. در هفته بسیج همچنین 6 هزار پروژه محرومیت زدایی افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ما یک مجموعه کاملی از اقدامات را در حوزه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی داریم که متمرکز شدن در بخش اشتغال و کار آفرینی برنامه اصلی ما است. بخشی از فعالیت های محرومیت زدایی ما مربوط به تامین زیر ساخت‌های محرومیت زدایی در مناطق محروم است. در این حوزه سعی داریم تا با ایجاد مدارس، خانه‌های بهداشت و نیروگاه‌های کوچک برق خورشیدی و بالابردن کیفیت محصولات کشاورزی به مردم این مناطق کمک کنیم. همچنین در این مناطق ایجاد ۲۰ هزار صندوق قرض الحسنه مسجد محور پیش بینی شده است تا بدون تشریفات بانکی وام در اختیار مردم قرار گیرد. در این زمینه تاکنون ۱۲ هزار صندوق ایجاد که موجب ایجاد ۲۷ هزار اشتغال شده است. 

27215

کد خبر 1322377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =