عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان: با طرح «سرا» مخالف بودیم/ شاید به روال انتخابات گذشته برگردیم

تسنیم نوشت: دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ضمن مخالفت با طرح سامانه رای سنجی اصلاح‌طلبان گفت:‌ اگر در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری، اعضا به این جمع‌بندی برسند که طرح سرا قابلیت اجرا ندارد، همان روال انتخابات‌های گذشته با برطرف کردن ایرادات، اجرایی خواهد شد.

علی صوفی دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات و عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به طرح سامانه رای‌سنجی اصلاح‌طلبان (سرا) که از اخیرا کلیات آن در شورای سیاست‌گذاری به تصویب رسید، گفت: ما به عنوان حزب پیشروی اصلاحات در ابتدا با این طرح اعلام مخالفت کردیم ولی با توجه به اینکه مسئولان شورای سیاست‌گذاری تعدیلی در این طرح ایجاد کردند، ما نیز نظراتمان نسبت به این طرح کمی تعدیل شد.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه تاکنون تنها کلیات این طرح به تصویب رسیده و باید دید که آیا در جزئیات اشکالاتی که ما به طرح داشتیم، برطرف می‌شود یا خیر، خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که این طرح را آسیب پذیر می‌کند،‌ ایرادات فنی سامانه سرا است که این امکان را برای هکرها فراهم می‌کند که بتوانند به اطلاعات موجود در این سامانه دست پیدا کنند. 

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که جای ابهام دارد، زمان آغاز به کار سامانه سرا است و هنوز مشخص نیست که آیا قرار است این سامانه پیش از احراز صلاحیت‌های شورای نگهبان اجرا می‌شود یا پس از این مرحله. 

صوفی در پاسخ به این سوال که با توجه به ابهاماتی که در رابطه با این سامانه وجود دارد، آیا اجرای این سازوکار به انتخابات آتی مجلس می‌رسد یا خیر؟ گفت: الان زمان کمی به موعد انتخابات باقی مانده است و اتفاقا یکی از نگرانی‌های ما نسبت این طرح این است که با توجه به عدم سابقه قبلی در پیاده‌سازی چنین طرح‌هایی در انتخابات‌های گذشته آیا این سامانه می‌تواند در عمل قابلیت اجرا داشته باشد یا خیر. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: اگر در جلسات آتی شورای سیاست‌گذاری، اعضا به این جمع‌بندی برسند که طرح سرا قابلیت اجرا ندارد، همان روال انتخابات‌های گذشته با برطرف کردن ایرادات، اجرایی خواهد شد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1322430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =