سلیمی نمین: دولت در اجرای اصلاح قیمت بنزین، حمایت رهبری را دارد/ سران قوا باید در این طرح مشارکت کنند

فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت در اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین از پشتوانه دو قوه دیگر و بالاتر از آن، از پشتیبانی رهبری برخوردار است.

عباس سلیمی نمین در بخشی از گفتگو با خبرآنلاین درباره اصلاح قیمت بنزین، گفت: در اتخاذ تصمیم اخیر علاوه بر دولت، سران قوای دیگر مشارکت کردند، بر همین اساس اتخاذ تصمیمات و انجام اقدامات در درون هر یک از قوا می‌تواند منجر به تقویت آن شود، به طور مثال مجلس می‌تواند با بحث‌های کارشناسی تصمیم دولت را تقویت و هزینه‌ها را کاهش دهد.

»»» در همین رابطه بیشتر بخوانید: 

حمایت سلیمی‌نمین از تغییر قیمت بنزین /۲ قوه دیگر کنار دولت باشند

وی با بیان اینکه هر طرحی در ابتدای اجرا تلاطم‌هایی در جامعه ایجاد می کند یادآور شد: نگرانی و تلاطم‌ها باید با بحث‌های کارشناسی به حداقل ممکن کاهش یابد، تاکید می‌کنم کارهای بزرگ نیاز به ریسک مدیریتی دارد، اما این به معنی آن نیست که هزینه‌ها از طریق کارهای اقناعی کاهش نیابد.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت در اجرای این اقدام از پشتوانه دو قوه دیگر و بالاتر از آن از پشتیبانی رهبری برخوردار است، این پشتیبانی‌ها باید منجر به این می‌شد که دولت قبل از اجرای این تصمیم از مشاوره‌های بیشتر و روش‌های بهتر استفاده می‌کرد که البته هنوز هم دیر نشده و دولت می‌تواند نگرانی‌ها را به خوبی مدیریت کنند، منوط به اینکه به صحنه آمده و با نظرات مختلف مواجه شود و بعد از آن به تدریج روش‌های خود را غنای بیشتری بدهد.

وی ادامه داد: دولت باید در قضیه حل مشکلاتی همچون میزان مصرف و قاچاق بنزین تصمیمات خود را با رعایت یکسری مسائل، اجرایی می‌کرد، به عبارتی دولت می‌توانست با بهره‌گیری از بهترین شیوه‌ها و تبیین‌ها جامعه را در اجرای تصمیماتش با خود همراه کند، به این معنی که ضرورت اجرای این طرح را طی برنامه‌های کارشناسی برای جامعه شفاف سازی می‌کرد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1322807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =