واکنش آیت‌الله نوری همدانی به آتش زدن مساجد و قرآن‌ها در ناآرامی‌های چند روز اخیر

ایلنا نوشت: آیت‌الله نوری همدانی ملت ایران را مردمی بصیر، آگاه و هوشیار دانست و گفت: خوشبختانه مردم آگاه ایران صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و اجازه موج سواری به دشمن نخواهد داد.

آیت الله نوری همدانی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به خطبه ٥٠ نهج البلاغه گفت: امیرمؤمنان حضرت علی(ع) در این خطبه ویژگی‌های فتنه را معرفی کردند و فرمودند دشمن با ایجاد فتنه حق را از بین می‌برد و مانع معرفی حق خواهد شد.

 وی با اشاره به حوادث اخیر کشور افزود: مشکل مردم اقتصاد و معیشت است و رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که مسئولان مشکل مردم را حل کنند، ما هم از مسئولان می‌خواهیم که مشکل معیشت مردم حل شود و به سخنان چند روز قبل رهبری درجهت حل مشکل معیشتی عمل کنند.

وی اظهار داشت: باید توجه داشت در این چند روز آمریکا، اسرائیل، عربستان، سلطنت‌طلبان و بعضی کشورهای اروپایی از این آشوب‌ها به عنوان پشتیبانی از مردم حمایت کردند، در حالی که خودشان در این ٤٠ سال بدترین ظلم‌ها و تحریم‌ها را نسبت به مردم داشته‌اند و حتی دارو را برای مردم تحریم و در جنگ تحمیلی صدام را درکوبیدن مردم ایران تجهیز کردند.

 آیت‌الله نوری همدانی ملت ایران را مردمی بصیر، آگاه و هوشیار دانست و ادامه داد: خوشبختانه مردم آگاه ایران، صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و اجازه موج سواری به دشمن نخواهد داد.

 این مرجع تقلید تأکید کرد: بی‌شک کسانی که حسینیه، مسجد و قرآن‌ها را آتش می‌زنند و اموال عمومی را غارت می‌کنند از مردم نیستند.

آیت‌الله علوی گرگانی: استکبار منتظر کوچک‌ترین جرقه برای فتنه‌انگیزی در کشورمان است

هم‌چنین جماران نوشت:

آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار روحانیون عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران که در دفتر معظم له برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) اظهار داشت: بهترین هدیه برادر ایمانی این است که هنگامی‌که به یکدیگر می‌رسند همدیگر را موعظه کنند.

وی افزود: نصیحت مومن بسیار مهم است و باید بار تحمل موضوعات مردم را داشته باشیم و با مردم مدارا کنیم، در روایت اهل‌بیت(ع) آمده است که نخستین عملی که پس از مرگ مومن مورد توجه است سخن مردم درباره وی است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت حق‌الناس در اسلام بیان کرد: حق‌الناس بسیار مهم است و تنها پول نیست بلکه اخلاق نیز شامل آن می‌شود، شما چون در سپاه مسئولیت ارشاد دارید تلاش کنید اهمیت ولایت را تبیین کنید.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: ولایت بسیار مهم است و در رأس آن‌ها حضرت بقیه‌الله(عج) است و افتخار می‌کنیم زیر سایه امام زمان(عج)باشیم و پس‌ از آن بزرگان دین و مقام معظم رهبری قرار دارند و باید مردم را روشن کرد و ولایت‌فقیه را به‌خوبی برای جوانان تبیین کرد.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: در برخی کشورها که انقلاب می‌شود پس از مدتی از بین می‌رود و نابود می‌شود، ولی ایران اسلامی پس از ۴۰ سال به برکت انقلاب اسلامی و نعمت ولایت‌فقیه همچنان با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد.

وی گفت: باید ولایت را برای جامعه القا کرد و همچنین رضایت جامعه را به دست بیاوریم، باید کشور را در امنیت نگه‌داریم و حیف است در کشورمان ناامنی وجود داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تلاش دشمن برای فتنه‌انگیزی در کشورمان خاطرنشان کرد: در آشوب‌های اخیر کشورهای خارجی خوشحالی کردند و منتظر کوچک‌ترین جرقه‌ای هستند و باید مراقب باشیم سوژه به دست دشمن ندهیم.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1323051

برچسب‌ها