باهنر: از زمان اجرای هدفمندی یارانه‌ها فقط ۵ نفر خبر داشتند/ دخالت نمایندگان در همه کارها همیشه در راستای منافع ملی نیست

نماینده ادوار مجلس گفت: اصلا نمی‌شد که ۵۰ نفر از زمان افزایش قیمت بنزین خبر داشته باشند، اگر ۵۰ نفر از یک هفته قبل خبردار می‌شدند، هرنفر می‌خواست به خانواده‌اش بگوید، به اطرافیانش بگوید و لذا خود اقدام با مقاومت روبرو می‌شد.

محمدرضا باهنر در بخشی از گفتگو با خبرآنلاین، درباره اظهارات نمایندگان درباره بی‌اطلاعی از زمان افزایش قیمت بنزین و طرح استیضاح رئیس مجلس و رئیس جمهور به این بهانه گفت: خبر دادن این تصمیمات یک هزینه‌هایی دارد، خبر ندادنش یک هزینه‌هایی دیگر. معتقدم برای این کار قاعدتا یک نفر (که نمی دانم وزیر نفت است یا کار یا کسی دیگر) باید اجرای این پروژه را مدیریت کند. در این مدیریت نیازمند ۱۰۰ تا ۱۵۰ اقدام اجرایی است. تمام این اقدامات هم باید یک جدول زمان‌بندی داشته باشند، مشخص باشد که کدام اقدام مقدم و کدام موخر است، چه زمانی انجام شود، چگونه اجرا شود.

»»» مشروح گفتگوی محمدرضا باهنر را بخوانید: 

باهنر: عضویت در شورای عالی امنیت، اختیاراتی به رئیس مجلس داده است

وی ادامه داد: در زمان اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها من در جریان اجرای این طرح بودم. آن موقع ۱۰۰ اقدام اجرایی لیست شد، اما این خبر که از امشب ساعت ۱۲ گران می‌شود همان زمان هم در کشور ۵ نفر خبر داشتند، به قول ارتشی‌ها «ساعت، سین؛ روز، ر» را فقط همین تعداد افراد خبر داشتند، اصلا نمی‌شد که ۵۰ نفر خبر داشته باشند. اگر ۵۰ نفر از یک هفته قبل خبردار می‌شدند، هرنفر می‌خواست به خانواده‌اش بگوید، به اطرافیانش بگوید و ... لذا خود اقدام با مقاومت روبرو می‌شد. یعنی از نظر فنی و مدیریت چاره‌ای نبود که همان ۵ نفر خبردار باشند.

باهنر تاکید کرد: اما اینکه نماینده‌ها می‌گویند باید خبردار می‌شدند یا کی باید خبردار باشند، من معتقدم نمایندگان مجلس این دقت را داشته باشند اینکه در همه کارها همیشه و همواره دخالت داشته باشیم معلوم نیست در راستای منافع ملی باشد.

کد خبر 1323370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =