گوینده «دیرین دیرین»: ماهواره‌ای نیست که ما را دعوت نکرده باشد/ این انیمیشن ضدنظام نیست

محمدرضا علیمردانی، گوینده «دیرین دیرین» معتقد است که این انیمیشن به مشکلات جامعه با زبان طنز می‌پردازد و می‌گوید این انیمیشن تنها دغدغه خودمان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا علیمردانی، بازیگر، خواننده، مجری و گوینده انیمیشن «دیرین دیرین» از مشکلاتی که بابت ساخت این انیمیشن پیش آمده می‌گوید و توضیح می‌دهد که اگر چنین انیمیشنی ساخته شده است صرفا به خاطر پرداختن به دغدغه‌های فرهنگی جامعه است که ممکن است مورد توجه قرار نگرفته باشند.

محمدرضا علیمردانی درباره زبان انتقاد این انیمیشن و هدفش از پرداختن به مسائل روز گفت: «من چی کار دارم چه کسی پشت خودروسازی است ولی می‌خواهم بگویم هموطن من که آنجا مسوولیت داری این همه هم پول می‌گیری خودرو را ایمن بساز. هموطن من، خواهر من، برادر من، پدر من است. توی جاده می‌رود، ممکن است حواسش پرت شود با یک درخت برخورد کند. نباید یک خودرو با چنین حادثه‌ای طوری باشد که یک خانواده عزادار شوند. یک عمر زندگی و سرنوشت یک فرد تغییر کند. تو که این همه پول می‌گیری این را ایمن بساز؛ تو که سود برمی‌داری، یک مقدار کمتر بردار. این انتقاد غلطی است؟ با جاهای دیگر دنیا مقایسه شوید ناراحت می‌شوید؟ ما می‌گوییم نمی‌توانی با آن کیفیت بسازی؟ می‌فهمیم. ولی دیگر جعبه دستمال کاغذی تحویل مردم نده به عنوان ماشین. بعد مگر ما فقط به فلان مسوول گیر می‌دهیم؟ چند برابر بیشتر به خودمان گیر می‌دهیم و اصلا این دغدغه‌مان است.»

او درباره رسالت خود گفت: «ما خیلی خودی هستیم و مال همین خاک هستیم و دوستان می‌دانند که ماهواره‌ای نیست که ما را دعوت نکرده باشد ولی قاطعانه گفتم نه. شما حتی نمی‌توانید با تمام پیشنهادهایی که برای اقامت و زندگی فرزندم و ... دارید من را وسوسه کنید. من می‌گویم بی‌جهت که اینجا به دنیا نیامده ام. حتما یک رسالتی دارم. الان حس می‌کنم متوجه شده ایم که نباید منتظر باشیم کسی بیاید ما را درست کند. خودمان باید این کار را انجام بدهیم. خودمان باید مدام درباره اینکه مراعات هم را کنیم به نفعمان هست کار کنیم. درباره اینکه این منابع در حال اتمام هستند خودمان باید حفظشان کنیم کار کنیم.»

متن کامل این گفت و گو را بخوانید.

۲۵۸۲۴۵

کد خبر 1323527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =