۰ نفر
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
تحریم غذا، دارو و حمایت های مزورانه ی آمریکا

منع تناقض گویی قاعده ای است که میباست جامعه ی جهانی از دولتمردان ایالات متحده آمریکا مطالبه کند، نمیتوان در مقابل رسانه های دنیا در نهایت تزویر دم از حمایت از حقوق ملت ایران زد و حوائج اولیه دارویی و غذایی یک ملت را آماج تحریم قرار داد.

وزیر خارجه ی آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه، حمایت دولت آمریکا را از اعتراضات اخیر در ایران اعلام کرد، در حالی که این کشور با اعمال تحریم های ثانویه و پیگیری تروریسم اقتصادی علیه مردم کشورمان، عامل اصلی تمامی مشکلات بوجود آمده می باشد، بطوریکه حتی امکان هر گونه تراکنش مالی و مروادت تجاری در حوزه ی غذا و دارو نیز وجود ندارد.

زمانی برژنیسکی مشاور امنیت ملی دولت کارتر به پیکارجویان افغان میگفت بروید و سرزمین هایتان را از شوروی پس بگیرید و بدانید خدا با شماست. امروز تعدادی از آنهایی که برژنیسکی فرزندان خدا خوانده بود، هسته های اولیه طالبان و القاعده را تشکیل داده اند. خدا همان خداست، این شیاطین هستند که هر روز رنگ عوض میکنند. دولتمردان آمریکا همواره مواضع خود را بر حسب منافعشان تغییر میدهند و این کار در کمال وقاحت و دورویی انجام می گیرد.

برای نمونه از چند ماه پیش، کره جنوبی که حجم قابل توجهی را از بازار ایران در عرصه های اقتصادی در اختیار داشت، همسو با تحریم های غیر انسانی آمریکا در فرایند واردات دارو به ایران مشکلاتی را ایجاد کرده بود که بعد از تحریم بانک مرکزی توسط آمریکا، بانک‌های کره‌ای نتوانستند آن رابطه‌ای را که با ایران داشته‌اند، ادامه دهند.

می‌توان گفت که در حال حاضر هیچ اتفاق بانکی بین دو کشور رخ نمی‌دهد و باید مبادلات از کانال‌های دیگر صورت گیرد. فقط در همین یک مورد زندگی هزاران بیمار مبتلا به بیماری های خاص همچون هموفیلی، ام اس، بیماری های سرطانی و...با سختی مضاعف مواجه شده است.

نمونه ی دیگر بیماران پروانه ای ایران هستند که بخاطر عدم فروش پانسمان میپلکس از سوی شرکت سوئدی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند و بنابر اعلام مسؤولین امر تا کنون 15 کودک پروانه ای بخاطر فقدان این پانسمان، جان خود را از دست داده اند. با این حساب ادعای وزیر خارجه ی آمریکا در احقاق حق ملت ایران بیشتر ریاکاری بیش نیست.

در بیانیه ی وزارت امور خارجه کشورمان به درستی اشاره شده است: «رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می شود، هیچگاه نمی تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. وزیر امور خارجه ی آمریکا نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد و اساسا فاقد هر گونه صلاحیت اظهار نظر در خصوص امور داخلی ایران است.»


قطعا مردم مظلوم ایران که بیشترین فشار را بخاطر تروریسم اقتصادی آمریکا متحمل می شوند، هرگز ادعاهای دروغین آمریکا را باور نمی کنند. چگونه می توان باور داشت، رژیمی که بیشترین حجم جنایت علیه مردم ایران را از ابتدای سالهای پیروزی انقلاب اسلامی داشته و با تحمیل جنگ علیه کشورمان عزیزترین فرزندان این کشور را گرفت و با سرنگون سازی هواپیمای مسافربری ایران 290 مسافر بی گناه شامل زن و بچه را به کامل مرگ فرستاد، اکنون هواخواه مردمی شده است که از آمریکا و ایادی آن متنفرند.

هر چند مردم ایران بخاطر فشارهای اقتصادی و معیشتی در تنگنا قرار دارند و حق اعتراض نسبت به وضعیت موجود برای آنها محفوظ است، ولی آنها با آگاهی و هوشیاری کامل، گرفتار دام آمریکا نشده و هواخواهی دولتمردان آمریکا را چیزی بیشتر از اشک تمساح نمی دانند، تمساحی که عامل اصلی تمامی مشکلات ایران اسلامی در سالهای پس از پیروزی انقلاب در سال 1357 است.    
 

*کارشناس سیاسی

310 310

کد خبر 1323704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =