ارائه خدمات به ۳۹۸ بیمار دیالیزی در چهارمحال و بختیاری

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی گفت: هم اکنون به ۳۹۸ بیمار دیالیزی تحت پوشش خدمات مراکز تابعه دانشگاه قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از وب دا ،دکتر مجید شیرانی افزود: این دانشگاه با فعال نمودن ۸۱ تخت دیالیز و ۸۹ دستگاه در مراکز درمانی واحدهای تابعه به بیماران دیالیزی ارائه خدمت می نماید.
به گفته وی، در شش ماهه نخست سال جاری ۶۱۰ میلیون ریال برای فرانشیز خدمات درمانی در مراکز دولتی به بیماران دیالزی صرف شده است.
دکتر شیرانی افزود: از این مبلغ حدود ۵۹۰ میلیون ریال صرف هزینه دیالیز و ۲۰ میلیون ریال صرف دیالیز صفاقی شده است.
وی با بیان اینکه در کل استان یک بخش فعال دیالیز صفاقی در استان وجود دارد افزود: در حال حاضر تعداد بیماران دیالیز صفاقی در بیمارستان هاجر(س) شهرکرد ۱۰ نفر می باشد.
وی با اشاره به اهمیت ارائه آموزش های نوین به پرسنل شاغل در بخش های دیالیز، از برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی برای این پرسنل خبر داد. 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان، از مهمترین و عمده ترین مشکلات در بخش های دیالیز به کمبود دستگاه دیالیز اشاره داشت و افزود: وجود دستگاههای با کارکرد بالاتر از حد استاندارد کیفیت دیالیز بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد و این در حالی است که تعمیر دستگاهها هزینه هنگفتی برای بیمارستانها دارد .

46

کد خبر 1323802

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =