مرگ ۶۹ نفر به وسیله گاز مونوکسیدکربن در ۲ ماه گذشته

ایرنا نوشت: رئیس سازمان اورژانس کشور، گفت: ، هزار و ۲۰۵ نفر از اول مهرماه تا ۳۰ آبان ماه سال جاری دچار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن و ۶۹ نفر هم فوت شده اند.

پیرحسین کولیوند در تشریح آخرین وضعیت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در کشور افزود: ۲۸۶ نفر از مسموم‌شدگان در محل درمان و ۸۵۰ نفر از آن‌ها به مراکز درمانی اعزام شدند.

رئیس سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: بیشترین آمار مسمومیت با گاز co در استان های تهران با ۲۴۱ نفر، فارس ۱۱۴ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۰۵ نفر و خراسان رضوی با ۱۰۰ نفر گزارش شده است.

کولیوند توضیح داد: بیشترین آمار مسمومیت منجر به فوت مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی با ۱۰ نفر، اصفهان با ۱۰ نفر و فارس با ۹ نفر بوده است.

گاز مونوکسید کربن بی رنگ و بی بو بوده که بر اثر احتراق ناقص تولید می‌شود به طوری که بخاری، آبگرمکن، شومینه و اجاق گازها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل مسمومیت با گاز CO می شود.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1323855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =