هشدار؛ بیماران قلبی، کودکان و سالمندان از فعالیت بدنی خودداری کنند

مرکز پایش آلودگی هوای تهران مستقر در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، براساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر پایداری جوی و احتمال افزایش آلاینده های هوا در روزهای آینده، اطلاعیه‌ای منتشرکرد.

به گزارش خبرآنلاین، براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، متوسط شاخص ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/۲ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز ‌شنبه دوم آذرماه، عدد ۱۱۱ بوده و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته و بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۵۱ مربوط به ایستگاه پارک شکوفه منطقه ۱۴ بوده است.

همچنین با توجه به این گزارش و مطابق اطلاعیه شماره ۲ سازمان هواشناسی در روز جمعه اول آذرماه مبنی بر پایداری وسکون نسبی هوا طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه این هفته، احتمال افزایش غلظت آلودگی و کاهش کیفیت هوا در تهران  وجود خواهد داشت.  

بر اساس اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای تهران توصیه شده است، کلیه بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت بدنی طولانی مدت  در فضای باز خودداری کنند. همچنین شهروندان در هنگام سوخت گیری در جایگاه‌ها دقت لازم را داشته و از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها جلوگیری به عمل آورند.

در این اطلاعیه آمده است هرگونه فعالیت مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی و مانند آن، تردد با وسایل نقلیه دودزا که منجر به افزایش آلودگی هوا خواهد شد، خودداری شود.

همچنین درخواست شده است شهروندان حتی المقدور از وسایط نقلیه عمومی و هم پیمایی در ترددهای خود استفاده کنند.

۲۳۵۲۳۵
کد خبر 1323856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =