پیشگیری از انحرافات وظیفه و هنر حراست است

ایرنانوشت:معاون حراست مرکزی وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشگیری از انحراف در مجموعه های کاری وظیفه و هنر حراست است.

فخرالدین محدث روز شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش البرز اظهارداشت: اخلاق، شرع، قانون و مستندات چهار شاخصه اصلی کار در حراست را تشکیل می دهد که باید به آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی فردی یک نیروی حراست خردمندی او است، خاطرنشان کرد: مردمی بودن، مهربانی، رازداری و هوش بالا از دیگر ویژگی های نیروهای حراست است.

محدث بیان داشت: یک مدیر حراستی اگر بتواند احساس ضرورت وجود حراست را در تمام کارکنان سازمان ایجاد کند موفق عمل کرده است.

معاون  حراست مرکزی وزارت آموزش و پرورش یادآورد شد: آموزش و پرورش یک دستگاه مهم است و برای موفق شدن در برنامه ها نیاز به مشارکت همه نیروهای زیرمجموعه دارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش البرز نیز در این آیین گفت: نیروهای حراست در اعتماد سازی به آموزش و پرورش نقش مهمی دارند.

سالار قاسمی اظهارداشت: بزرگترین سرمایه هر سازمانی به خصوص آموزش و پرورش اعتماد است و مجموعه نیروهای حراست می توانند در این اعتمادسازی نقش داشته باشند.

وی تصریح کرد: طبق شعاری که دولت ازابتدا مطرح کرد همواره به دنبال امنیت فرهنگی ونه فرهنگ امنیتی بوده ایم لذا شاداب سازی، رشد مدرسه و آموزش و پرورش با همین امنیت فرهنگی می تواند ایجاد شود.

قاسمی ادامه داد: آموزش و پرورش یک دستگاه زیربنایی و مهم در کشور است که برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین نیاز به مشارکت دارد.

وی اضافه کرد: ایجاد اعتماد و امنیت در محیط مدرسه و فضای اداری دو رکن اصلی است که در فضای آموزش و پرورش باید به آن توجه کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: باید در مدارس فعالیت های ویژه سبک زندگی اسلامی - ایرانی را افزایش دهیم و  امید آفرینی را نیز در بین جامعه هدف تقویت کنیم.

در این آیین از خدمات علی تفضلی رییس سابق اداره حراست اداره کل آموزش و پرورش استان قدردانی و سید داود حسینی به عنوان رییس جدید اداره حراست آموزش و پرورش استان البرز منصوب شد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۵ هزار فرهنگی دارد.

۴۶

کد خبر 1323919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =