تاکید ابتکار بر لزوم اجرای قانون مرخصی زایمان برای مادران

مهر نوشت: معاون زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: استفاده زنان از مرخصی پس از زایمان ضروری بوده و این موضوع به نفع اقتصاد است.

معصومه ابتکار گفت: روند انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی در دولت تدبیر و امید روند خوبی داشته، به گونه‌ای که از انتصاب ۱۳.۶ درصدی در سال ۹۶ به ۱۸.۸ درصدی در امسال افزایش یافته است.

وی ادامه داد: افزایش حضور زنان در عرصه های مدیریتی می تواند در بهبود ارایه خدمات و افزایش کیفیت آن موثر باشد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: تلاش می شود همپای حضور زنان در مناصب مدیریتی، قوانین و مقررات برای تعادل بین کار و خانه و برای تضمین اینکه زنان بتوانند همزمان مسئولیت هایی را هم در جامعه و هم در خانه داشته باشد، اصلاح شود.

ابتکار بیان کرد: اصلاح برخی قوانین و توجه به بحث مرخصی ۹ ماهه برای زنان پس از زایمان و اجرای صحیح آن مفادی از قانون است که کمک می کند به زنان تا از اوقات و ساعات قابل انعطاف استفاده کنند و از فرصت بودن با فرزندان بیشتر بهره بگیرند.

وی با بیان اینکه استفاده زنان از مرخصی پس از زایمان ضروری است، گفت: این تفکر که استفاده از این فرصت برای کشور هزینه زا است تفکری اشتباه به شمار می رود، این موضوع به نفع اقتصاد است و باید در قوانین دیده شود.

ابتکار با بیان اینکه وزارت نیرو در انتصاب مدیران زن رشد قابل توجهی داشته است، ادامه داد: افزایش ۲۷ درصدی انتصاب مدیران زن از سال ۹۶ روند خوبی است و براساس وعده های داده شده این روند با قدرت بیشتر تداوم خواهد یافت.

معاون رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه ۴۱ درصد کارکنان دولت بانوان هستند، گفت: هم‌اکنون حدود ۷۰ زن همتراز معاون و مشاور وزیر مشغول به کار هستند.

وی بر ضرورت احیای گفت و گوی چهره به چهره با محوریت زن در خانواده تاکید کرد و افزود: امروز نیاز است ارتباط با نسل جوان در خانواده ها افزایش یابد تا بتوان نسلی توانمند پرورش داد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بر توجه به خانواده مدیران علاوه بر توجه به خود آنها تاکید کرد و گفت: موفقیت یک مدیر در پناه برخورداری از یک خانواده منسجم و قوی است، بنابراین اگر می خواهیم مدیران موفقی داشته باشیم باید به خانواده های آنان نیز توجه لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تحولات اخیر جهانی تاثیر منفی بر خانواده ها داشته است بر ضرورت افزایش گفت و گوی بین خانواده ها تاکید کرد.  باید گفت و گوی ملی خانوادگی شکل گیرد تا بتوان از مشکلات به خوبی عبور کرد.

ابتکار با بیان اینکه زمان گفت و گوی بین خانواده ها در کشور از ۲ ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش یافته است، افزود: باید تلاش کرد با گفت و گوی ملی این زمان افزایش یابد.

وی از راه اندازی پویش مشارکت در مدیریت مصرف آب در هشت استان کشور خبر داد و افزود: زنان محور این پویش هستند که عملکرد خوبی هم تاکنون در رعایت الگوی صحیح مصرف آب باقی گذاشته اند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تلاش شده است این پویش در سراسر کشور اجرا و مدیریت مصرف صحیح، نهادینه شود.

۲۳۵۲۳۲
کد خبر 1324234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =