موثرترین سازوکار مقابله با خشونت علیه زنان از زبان معصومه ابتکار

ایسنا نوشت: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تشریح آخرین وضعیت لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، می‌گوید: این معاونت کماکان مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی را یکی از موثرترین و کارآمدترین ساز و کارها در مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان می‌داند.

معصومه ابتکار  با بیان اینکه معاونت امور زنان و خانواده در راستای کاهش خشونت علیه زنان برنامه‌های مختلفی را پیگیری کرده است، افزود: یکی از این برنامه‌ها، بحث قانون است که موضوع لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت بوده است و با پیگیری‌های انجام شده، این لایحه هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در دست بررسی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره تاثیر لایحه مذکور در میزان کاهش خشونت اظهار کرد: این لایحه دارای دو جنبه بازدارندگی و آموزشی است. قانون فرهنگ را  می‌سازد و می‌تواند به فرهنگ رعایت حقوق و توجه به امنیت کمک کند. موضوع امنیت زنان یا خشونت علیه زنان مسئله‌ای نیست که تنها خواسته کشور ما باشد. امروز نهضتی میان زنان فرانسه برای مقابله با کشتار زنان تحت عنوان فمیساید در فرانسه مطرح است و آمارهای منتشر شده در این خصوص حاکی از آن است که ۱۴۷ زن فرانسوی طی این سال بر اثر خشونت خانگی کشته شده است، بنابراین این موضوع بسیار مهم است که در جوامع مختلف مدنظر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوان نیز لایحه دیگری است که معاونت امور زنان و خانواده در دولت از مجلس خواست تا این لایحه در اولویت قرار گیرد. در نهایت این لایحه به صحن بازگشت و نهایی شد اما به دلیل ایرادی که شورای نگهبان به ماده ۹ این لایحه گرفت، متاسفانه چند ماهی است که این لایحه در کمیسیون حقوقی و قضائی مانده است. در این راستا اخیرا معاونت در مکاتبه‌ای از علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که لایحه امنیت کودکان و نوجوانان نهایی شود. امید است در این ایام این لایحه نهایی شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: این معاونت کماکان مراکز مداخله و اورژانس اجتماعی را یکی از موثرترین و کارآمدترین ساز و کارها در مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان می‌داند.

ابتکار معتقد است که آگاهی حرف اول را می‌زند و باید همه آحاد جامعه از حقوق خود در ارتباط با این موضوع آگاه باشند و نسبت به حقوق خود اطلاعات دقیق و کافی داشته باشند.

  ۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1324393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =