پاسخ شرکت ملی پالایش و پخش به رییس پلیس راهنمایی و رانندگی

 در حالی که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از افزایش مصرف بنزین خبر داده است، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: تاکنون آماری از میزان مصرف بنزین ارائه نشده و برای اعلام آمار دقیق حداقل به یک‌ماه زمان نیاز است.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره اثر اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در میزان مصرف گفت: پیش از این مصرف روزانه بنزین در کشور ۹۴ میلیون لیتر بود در صورتی که طی دو روز گذشته این مصرف افزایش یافته و به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.

بامداد جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و برای هر خودرو سهمیه ای معادل ۶۰ لیتر در ماه تعیین شد . بر اساس این گزارش قیمت بنزین سهمیه ای برابر با ۱۵۰۰ تومان در هر لیتر و قیمت بنزین به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان است. پیش تر مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این‌باره از کاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در روز جمعه ۲۴ آبان نسبت به جمعه هفته پیش ( ۱۷ آبان) خبر داد و گفت: پیش‌بینی ما این است که با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در بازه زمانی سه تا چهار ماهه، شاهد کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی مصرف سوخت در کشور باشیم.

بنزین

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره آخرین وضعیت میزان مصرف بنزین در کشور به ایسنا گفته است: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی هنوز آمار مستندی را ارائه نداده و برای این موضوع نیاز به یک بازه زمانی یک ماهه است تا بتوان این مدت را با مدت مشابه سال گذشته مقایسه و سپس آمار دقیقی را ارائه داد.

بر پایه طرح مدیریت مصرف سوخت کشور، قیمت بنزین سهمیه‌بندی برای وسایل نقلیه لیتری ۱۵۰۰ تومان و قیمت آزاد آن لیتری ۳۰۰۰ تومان است. کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت در کشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد به‌صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها  از جمله اهداف  اجرای این طرح اعلام شده است.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1324528

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =