انجام بیش از ۱۸۷ هزار بررسی در هشت روز

آمار بازرسی های انجام گرفته توسط بازرسان سازمان حمایت، صنعت، معدن و تجارت استان ها و همچنین بازرسی اصناف در ۸ روز نخست اجرای طرح تشدید بازار در سطح کشور منتشر شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، روز شنبه این هفته در مجموع ۳۰ هزار ۷۹۰ مورد بازرسی در سطح کشور در بخش عرضه انجام شده است؛ در همین راستا برای ۲ هزار ۲۸۳ متخلف صنفی پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی هر یک از استان ها ارسال شده است.

بنا بر این گزارش روز دوشنبه بازرسان سازمان حمایت و بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها ۱۵ هزار ۴۰۴ مورد بازرسی انجام داده و برای یک هزار و ۴۶۷ واحد صنفی و خدماتی گزارش تخلف به ارزش بیش از ۳۱ میلیارد و ۴۶۱ میلیون ریال صادر کرده اند.

همچنین در این روز آمار بازرسی های اتاق اصناف در سطح کشور ۱۵ هزار ۳۸۶ مورد اعلام شده که موجب تشکیل پروند تخلف برای ۸۱۶ واحد صنفی با ارزش ریالی بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۲۸ میلیون ریال شده است.

در مجموع طی ۸ روز نخست اجرای طرح تشدید بازرسی در سطح کشور، بازرسان سازمان حمایت و سازمان های صمت استان ها و همچنین بازرسان اصناف با ۱۸۷ هزار ۷۴ مورد بازرسی برای ۱۲ هزار و ۷۲۵ متخلف به ارزش ۴۱۲ میلیارد و ۹۹ میلیون ریال تشکیل پرونده داده و مراتب را جهت بررسی های بعدی به تعزیرات حکومتی ارجاع نموده اند.

شایان ذکر است؛ همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان های صمت استان ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می شود.

گفتنی است؛ آمار بازرسی های انجام گرفته به صورت روزانه منتشر می شود و همچنین مردم عزیز کشورمان در صورت برخورد با هرگونه تخلف صنفی به ویژه در حوزه گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه می توانند شکایات خود را به ۴ روش حضوری، تلفن ۱۲۴، سامانه ثبت شکایت ۱۲۴ و آپلیکیشن آپ به اطلاع مراجع نظارتی جهت بررسی های لازم برسانند.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1324557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =