بر اساس جدیدترین رتبه بندی تایمز 2020؛قرار گرفتن نام دانشگاه سمنان در جمع دانشگاه های برتر دنیا در حوزه علوم فیزیکی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت : تازه ترین نظام رتبه بندی بین المللی تایمز نشان می دهد ۳۱ دانشگاه ایرانی در چهار شاخه علمی علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی و علوم بالینی و سلامت در جمع برترین های جهان قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ؛ دکتر سیف الله سعدالدین افزود : بر اساس این رتبه بندی دانشگاه سمنان با کسب رتبه جهانی 601-800 در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترینهای این رشته در دنیا قرار گرفت .

دکتر سعدالدین با بیان اینکه ، بر اساس این رتبه بندی دانشگاه سمنان در این رشته در بین 31 دانشگاه ایرانی رتبه دوازدهم را کسب کرد و توانسته حتی بالاتر از دانشگاههای شهید بهشتی ، صنعتی شریف و تهران قرار گیرد افزود : در حوزه علوم فیزیکی ۱۳ شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار ، زمین شناسی و نجوم مورد ارزیابی قرار گرفته است .

دکتر سعدالدین خاطر نشان کرد : دانشگاه پرینستون از آمریکا، موسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، موسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، موسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا جزء، 10 دانشگاه برتر دنیا در رده بندی تایمز ۲۰۲۰ حوزه علوم فیزیکی قرار گرفته اند.

یاد آور می شود ؛ این رتبه بندی شامل یک هزار و ۵۴ دانشگاه است و سال گذشته تعداد ۹۶۳ دانشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته بودند.

46

کد خبر 1324685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =