بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تا 8% تخفیف بصورت انلاین

در تمام دنیا باید برای خرید بلیط هواپیما از چند روز قبل اقدام کرد و کسانی که در خرید بلیط ارزان هواپیما تجربه‌ی بیشتری دارند می‌دانند که خرید هر چیزی قلق خاص خودش را دارد و در زمان‌های مخصوصی میتوان بلیط خارجی و داخلی را با قیمت مناسب‌تری تهیه کرد. در اینجا قصد داریم به نکاتی درباره‌ی بهترین زمان برای خرید بلیط خارجی و داخلی و یا خرید بلیط ارزان هواپیما اشاره کنیم.

 لطفا برای مشاهده چارترهای لحظه آخری سام سیر تا 8% تخفیف بصورت انلاین، بر روی لینک بلیط هواپیما کلیک نمایید.

نکات مهم درباره‌ی زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیما

بهتر است برای تهیه بلیط ارزان هواپیما از چند هفته قبل اقدام کنید. این موضوع بسیار مهم است که خرید بلیط را به روزهای آخر موکول نکنید اما این را هم در نظر داشته باشید که خرید بسیار زودهنگام نیز از نظر اقتصادی برای شما به صرفه نیست. شما می‌توانید برای تهیه بلیط برای پروازهای داخلی از ۷ روز قبل اقدام کنید زیرا خرید بلیط‌ها در پروازهای داخلی حتی اگر زودتر هم انجام شود در قیمت آن تاثیری نمیگذارد. برای تهیه بلیط خارجی در پروازهای بین‌المللی بهتر است ۳۴ روز قبل از پرواز اقدام به خرید بلیط نمایید.

 معمولا آژانس‌های هواپیمایی برای تکمیل ظرفیت هواپیما، قیمت‌های پایین‌تر و به‌صرفه‌تری را نسبت به قیمت بلیط‌ها در اوایل عرضه  به مشتریان پیشنهاد می‌دهند. اما سعی کنید رزرو بلیط خود را خیلی به تاخیر نیاندازید. همچنین می‌توانید از پیشنهادهای ویژه‌ی آژانس‌ها در روزهای کم تردد برای تهیه بلیط ارزان هواپیما نیزاستفاده کنید.

تهیه بلیط برای تعطیلات و یا مناسبت‌های مهم، در واقع در زمان اوج  سفر باید  ۱۴ هفته قبل از سفر انجام شود. همچنین روزهای تعطیل و جمعه‌ها قیمت بلیط هواپیما نسبت به روزهای عادی گران‌تر است.

بهترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما

بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه است. با توجه به آمار بدست آمده روزهای چهارشنبه تا شنبه گران‌ترین روزها برای خرید بلیط خارجی و داخلی هستند. قیمت بلیط هواپیما در ماه‌های مختلف سال، روزهای مختلف ماه یا هفته و حتی در ساعت‌های یک روز هم متغیر است. برای مثال بلیط‌های صبح به دلیل تقاضای کمتر، قیمت پایین‌تری دارند. از دیگر مزایای پرواز در صبح می‌توان به تاخیر کمتر در ساعت حرکت و رسیدن به مقصد، خلوت بودن فرودگاه، تسریع فرآیند تحویل بار و گذر از گیت اشاره کرد.

ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن از جمله ماه‌های کم سفر سال به حساب می‌آیند که زمان مناسبی برای رزرو بلیط ارزان هواپیما محسوب می‌شوند.

تهیه بلیط هواپیمایی مناسب

قیمت بلیط ممکن است به دلایل مختلفی تغییر کند، چک کردن نوسانات قیمتی و اخبار رسانه‌های اجتماعی معتبر در مورد مقصد مورد نظر به مدت یک تا دو هفته، یکی از روش‌های تهیه بلیط خارجی و داخلی با قیمت مناسب است. بهترین زمان خرید تنها در مورد قیمت بلیط هواپیما صدق نمی‌کند و در مواردی همچون امکان تهیه بلیط و موجود بودن آن و عدم تاخیر در پرواز  به دانستن بهترین زمان خرید نیاز پیدا می‌کنیم. اگر بخواهید قیمت و موارد مختلف بلیط را به صورت حضوری بررسی کنید، به زمان و حوصله‌ی بسیار زیادی نیاز دارید در نتیجه بهتر است اطلاعات پرواز را به صورت آنلاین و از طریق سایت‌های معتبرچک کنید.

بهترین زمان رزرو بلیط خارجی

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید باید بدانید که بهترین زمان برای رزرو بلیط خارجی در مقایسه با رزرو بلیط‌های داخلی کمی متفاوت است. همانطور که قبلا گفتیم توجه به مناسبت‌ها و یا تعطیلات بسیار حائز اهمیت است، برای مثال بلیط‌های خارجی در روزهای نزدیک به کریسمس از قیمت بالاتری برخورئار هستند.

تعدادی از مسیرها در برخی از ماه‌های سال به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی بسیار شلوغ بوده و تردد در این مسیر بیش از حالت معمولی است. در نتیجه مسیرهای پرتردد در زمان‌های پرتردد بدترین زمان برای رزرو بلیط است.

پرواز اکونومی هواپیمایی قطر بهتر است یا هواپیمایی امارات؟

همه مسافران هنگام خرید بلیط هواپیما تمایل به خرید بلیط ارزان هواپیما دارند و تلاش در ثبت تجربه ای با کیفیت و لذتبخش از خرید بلیط خارجی را خواهان هستند.

به همین منظور نام شرکت های هواپیمایی در خرید بلیط هواپیما توسط مسافرین از نظر ذهنیت در کیفیت و اعتبار و اعتمادشان به آن شرکت بسیار اهمیت دارد. بسیاری از ایرلاین ها به دلیل ارائه خدمات ویژه و کیفیت عالی در بین همگان و به خصوص مسافرین مشهور هستند و از محبوبیت خاصی در بین افراد جهت تهیه بلیط هواپیما برخوردارند. 

از جمله مشهور ترین و محبوب ترین هواپیمایی های دنیا میتوان به هواپیمایی امارات و قطر که از برجسته ترین ها در زمینه فروش بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما هستند اشاره نمود. 

سرویس دهی این دو شرکت هواپیمایی بسار عالی است و رضایت مسافرین را به خود جلب کرده است. پرواز اکونومی این دو ایرلاین با اینکه نسبت به پروازهای فرست کلس و بیزینس کلس از امکانات کمتری برخوردار است، اما با این حال نسبت به ایرلاین های دیگر از شرایط بهتری برخوردار بوده و ایجاد یک سفر لذت بخش را برای مسافرین به همراه دارد. 

حال میخواهیم به بررسی کیفیت پرواز اکونومی و تهیه بلیط هواپیما به خصوص در مسیر های طولانی و بلیط خارجی بپردازیم و مقایسه ای در خصوص پرواز اکونومی قطر و امارات داشته باشیم. 

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در خرید بلیط هواپیما ی اکونومی از ایرلاین هایی مثل قطر و یا امارات کیفیت غذای این شرکت های هواپیمایی می باشد.

 در هواپیمایی قطر کیفیت و تنوع آبمیوه بسیار زیاد است و کاملا محترمانه غذا آورده و سرو میشود. در ایرلاین امارات نیز هم کیفیت غذا بسیار بالاست و هم با قاشق و چنگال استیل غذا سرو  میشود. پیش غذا نیز دارد و همچنین تنوع آبمیوه‎ها بالا است. 

مورد بعدی در بررسی پرواز اکونومی امارات و قطر کیفیت صندلی هواپیما می باشد. در ایرلاین امارات در هواپیماهای ای ٣٨٠ صندلی ها بسیار راحت هستند و نمایشگری برای دیدن فیلم و بازی در آن در نظر گرفته شده است و همچنین

فضایی برای قراردادن جای پا در جلو صندلی تعبیه گشته است تا در سفر های طولانی و مخصوصا در تهیه بلیط خارجی برای سفر های خارجی مسافر احساسی راحت و ریلکس داشته باشد.

هواپیمایی قطر در مسیر های طولانی از بوئینگ ٧٧٧ استفاده می نماید که کیفیت صندلی های آن نیز بسیار بالا و بسیار راحت است و در خرید بلیط ارزان هواپیما نسبت به کیفیت ارائه شده بسیار قیمت مناسبی دارد و همچنین برای سفرهای خارجی و تهیه بلیط خارجی بسیار ارزشمند است. 

در مورد بعد به بررسی کیفیت ایجاد سرگرمی در این دو ایرلاین ها می پردازیم. 

در هر دو ایرلاین کیفیت سطح سرگرمی بسیار بالا و متنوع است. طوری که هم تنوع فیلم ها و هم موسیقی های متنوع از قدیمی تا جدید ترین فیلم های به روز دنیا ارائه می شود و مردم با هر سلیقه ای می توانند استفاده کنند.

 مخصوصا در مسیر های طولانی و خارجی که باید از بلیط خارجی استفاده شود و مسافر مسیر های خسته کننده و طولانی را در هواپیما باید بگذراند ارائه این خدمات برای بلیط هواپیما های اکونومی بسیار حائز اهمیت است. 

ضمناً در نظر داشتن خرید بلیط ارزان هواپیما مخصوصا در تهیه بلیط خارجی در مقابل ارائه خدماتی از این دست در ایرلاین ها بسیار نادر و کمیاب است. 

اما این دو ایرلاین در جلب رضایت مشتریان بسیار موفق بوده اند.

تا اینجا هر دو ایرلاین تقریبا در یک سطح یکسان هستند اما در موضوع سرویس دهی کمی تفاوت وجود دارد. سرویس دهی قطر کمی بهتر از امارات عمل می کند.

 مهمانداران آموزش دیده و به صورت کاملا اختصاصی با هر مسافر برخورد ویژه ای دارند. و البته که در پرواز امارات نیز مهمانداران بسیار محترمانه و مودب رفتار می کنند اما بزرگترین ضعف در زمان پخش غذا میان مسافران از هواپیمایی قطر می باشد که میتوان گفت حدودا ٩٠ دقیقه اتمام سرویس دهی غذا طول می کشد.

تفاوت دیگری که این دو ایرلاین دارند و باعث تمایز آنهاست، فرودگاه اصلی این دو ایرلاین می باشد که در ایرلاین قطر به دلیل وجود محل استراحت، فضای بازی کودکان، رستوران های متعدد و... حتی در صورت اندکی معطلی هیچگونه نارضایتی و خستگی به جا نخواهد ماند در صورتی که این شرایط در پروازهای ایرلاین امارات به این شکل وسیع و پرقدرت عمل نمیکند.

2121

کد خبر 1324791

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =