جورج بوش و تونی بلر و صدام در «مصیبت هم پیش می‌آد»

ایبنا نوشت: نمایشنامه «مصیبت هم پیش می‌آد» اثر دیوید هیر از ماجرای حمله آمریکا به عراق می‌گوید و داستان آن در پایتخت دو کشور آمریکا و انگلیس می‌گذرد و سیاست‌مدارهای این دو کشور مانند جورج بوش و تونی بلر شخصیت‌های این نمایشنامه را تشکیل می‌دهند.

 دیوید هِیر فیلمنامه‌نویس و نمایشنامه‌نویس انگلیسی است که در آثارش نگاهی به نقش زنان در جامعه و چالش آن‌ها با خود، دیگران و جامعه دارد؛ همچنین موضوعات سیاسی نیز از مباحثی است که هیر در آثارش مطرح می‌کند. نمایشنامه «مصیبت هم پیش می‌آد» نمونه‌ای از نمایشنامه با موضوع سیاسی این نویسنده است که محسن یلفانی آن را ترجمه کرده است

این نمایشنامه پشت صحنه جنگ دوم خلیج‌ فارس در پایتخت‌های آمریکا و اروپا را روایت می‌کند، جنگی که ارتش ائتلاف به رهبری آمریکا سلاح‌های کشتار جمعی در ارتش صدام حسین را بهانه‌ای قرار دادند و به کشور عراق حمله کردند.

«مصیبت هم پیش می‌آد» فرآیند و چگونگی حمله آمریکا به عراق در زمان صدام حسین را نشان می‌دهد. این اثر با استفاده از گفته‌های دقیق از مصاحبه‌ها و ظاهر عمومی نوشته شده که با تصورات نویسنده از پشت درهای بسته ترکیب شده است؛ هیر یک روایت تاریخی و درام انسانی را بازگو می‌کند که درگیری عراق را نمایش می‌دهد.

انتشارات جهان کتاب نمایشنامه «مصیبت هم پیش می‌آد» اثر دیوید هیر با ترجمه محسن یلفانی را در 160 صفحه، 440 نسخه و با قیمت 20000 تومان منتشر کرده است.
 
۲۴۱۲۴۱
 
کد خبر 1324803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =