بلندترین آسمان خراش های دنیا را بشناسید

در فهرست بلندترین آسمان خراش های دنیا سه آسمان خراش در کشور چین، دو آسمان خراش در کشور دبی و دو آسمان خراش در کشور آمریکا قرار گرفته اند و بلندترین آسمان خراش دنیا در کشور دبی واقع شده است.

به گزارش خبرآنلاین در فهرست ده تایی بلندترین آسمان خراش های دنیا برج جده با ۱۰۰۰ متر ارتفاع رتبه نخست را به خود اختصاص داده است؛ هزینه ساخت این برج ۱.۴ میلیارد دلار برآورد شده است و ساخت آن در اوایل سال ۲۰۲۰ به اتمام خواهد رسید و در سال ۲۰۲۱ افتتاح خواهد شد.

برج خلیفه دبی در رتبه دوم این فهرست قرار گرفته است. برج خلیفه یا برج دبی آسمان‌خراشی در شهر دبی امارات متحدهٔ عربی است. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است.

در رتبه سوم این فهرست برج شانگهای قرار گرفته است. برج شانگهای آسمان‌خراش ۱۲۸ طبقه به ارتفاع ۶۳۲ متر با کاربری اداری - تجاری است، که در شهر شانگهای مستقر است. پروژه ساخت این ساختمان در سال ۲۰۰۸ آغاز شد و در سال ۲۰۱۶ به اتمام رسید.

مرکز تجارت جهانی پینگ آن در رتبه چهارم این فهرست قرار گرفته است. مرکز تجارت جهانی پینگ آن آسمان‌خراش ۱۱۵ طبقه به ارتفاع ۵۹۹ متر با کاربری اداری - تجاری است که در شهر شنژن گوانگ‌دونگ چین مستقر می‌باشد. پروژه ساخت این ساختمان در سال ۲۰۱۰ آغاز شد و در سال ۲۰۱۶ تکمیل خواهد شد.

در رتبه پنجم این فهرست مرکز تجارت جهانی یک قرار گرفته است. مرکز تجارت جهانی یک ساختمان اصلی مجموعه جدید مرکز تجارت جهانی در جنوب منهتن در نیویورک در ایالات متحده آمریکا است. این برج که در شمال‌غربی محل مرکز تجارت جهانی قرار دارد به وسیله خیابان‌های وسی، وست، واشینگتن و فالتن محدود شده‌است. ساخت این آسمان‌خراش از ۲۷ آوریل ۲۰۰۶ آغاز و در ۳ نوامبر ۲۰۱۴ افتتاح شد. ارتفاع این آسمان خراش ۵۴۱ متر است.

مرکز مالی سی تی اف در چین در جایگاه ششم این فهرست قرار گرفته است. ارتفاع این آسمان خراش ۱۱۱ طبقه ۵۳۰ متر است.

در رتبه هفتم این فهرست برج ویلیس قرار گرفته است. برج ویلیس نام یکی از بلندترین ساختمان‌های جهان و از نمادهای شهر شیکاگو است. این ساختمان ۱۰۸ طبقه است و ۵۲۷ متر ارتفاع دارد و دومین ساختمان بلند آمریکا است.

تایپه ۱۰۱ در رتبه هشتم این فهرست قرار گرفته است. برج تایپه ۱۰۱ آسمان خراشی ۱۰۱ طبقه‌ای در بخش خینیی تایپه در کشور تایوان است. نام اصلی این برج پیشتر «مرکز مالی تایپه» بود. ارتفاع این برج ۵۰۸ متر است و ساخت آن در سال ۲۰۰۴ آغاز شد و در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید.

رتبه نهم این فهرست متعلق به مرکز مالی جهانی شانگهای است. مرکز مالی جهانی شانگهای که به مرکز تجارت جهانی شانگهای نیز مشهور است نام یک برج مرتفع در شانگهای در چین است. این برج در ۱۹۹۷– ۲۰۰۸ ساخته گردید و با ۴۹۲ متر ارتفاع در سال ۲۰۰۹ نخستین برج بلند کشور چین بود.

سرانجام رتبه دهم این فهرست به برج لوته در سئول اختصاص داده شده است. ارتفاع این برج ۵۵۵ متر است و ساخت آن در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1324914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =