بهره‌برداری از ۸۱۰۰ تخت بیمارستانی در کشور

میزان نوشت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در آینده‌ای نزدیک هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی با اولویت نقاط محروم برای اولین بار در تاریخ کشور بهره‌برداری می‌شود، پیش‌ازاین بالاترین تعداد تخت‌های بهره‌برداری شده در طول یک سال چهار و هزار و ۵۰۰ تخت بوده است.

 سعید نمکی در حاشیه افتتاح طرح ملی «هر خانه یک پایگاه سلامت» که در شهر محمدیه قزوین اجرا شد، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: طرح ملی «هر خانه یک پایگاه سلامت» منحصر به جمهوری اسلامی است و توسط وزارت بهداشت برای اولین بار در جهان اجراشده است.

وی افزود: این طرح عرصه جدیدی برای آموزش علوم پزشکی است، امروزه مؤلفه‌های اجتماعی بر سلامت بسیار تأثیرگذارتر از قبل هستند به‌خصوص با شیوع بیماری‌های غیر واگیر که مؤلفه اجتماعی در کاهش آن نقش‌آفرین است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: تغییر شیوه زندگی از یک ساختار نابهنجار به سمت نظام بهنجار عوامل مؤثری در سلامت اجتماعی هستند به همین دلیل آشنایی دانشجویان پزشکی در رشته‌های مختلف با مؤلفه‌های مؤثر بر اجتماع سلامت خانوار نیز در دستور کار قرارگرفته است.

وی با اشاره به پزشک خانواده یادآور شد: برای پزشک خانواده نیز سیستم ارجاع و اعمال راهنماهای بالینی، نیازمند شکل‌گیری پرونده الکترونیک سلامت بودیم که در اواخر بهار توسط رئیس‌جمهور رونمایی و ریل‌گذاری شد و در ادامه ایجاد ابزار دیگر به‌خوبی پیش می‌رود.

نمکی با اشاره به افتتاح طرح‌های وزارت بهداشت، بیان کرد: در حال حاضر هزار طرح بهداشتی و درمانی، آموزشی و خوابگاهی با رقمی بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال در سطح کشور آماده افتتاح داریم که بخشی از آن توسط خیران و بخشی نیز از طریق اعتبارات دولتی اجراشده است.

وی افزود: این طرح‌ها از این هفته تا پایان سال افتتاح و راه‌اندازی می‌شوند، در این راستا هر هفته ۵۰ طرح با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار بهره‌برداری خواهد شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: برای اولین بار در تاریخ کشور نیز هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی با اولویت نقاط محروم و شهرستان‌های کم برخوردار به بهره‌برداری می‌رسد، پیش‌ازاین بالاترین تعداد تخت‌های بهره‌برداری شده در طول یک سال چهار هزار و ۵۰۰ تخت بود. وی تأکید کرد: خوشبختانه تاکنون در حوزه تأمین دارو، خدمت‌رسانی، کاهش پرداخت از جیب بیمار، هزینه‌های جاری مشکل عمده‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداشته‌ایم.

نمکی بیان کرد: سهمی که باید از سازمان برنامه‌وبودجه بگیریم را دنبال می‌کنیم، مشکلاتی وجود دارد که ناشی از مشکلات خزانه است و در پی حل و فصل آن هستیم؛ مطالبه ۱۰ هزارمیلیاردی سازمان تأمین اجتماعی نیز در هفته‌های گذشته به‌طور مرتب با نشست‌های مشترک با مسئولان این سازمان پیگیری شده است و در آینده نزدیک حداقل بخشی از آن تأمین شود.

۲۳۵۲۳۵


 
کد خبر 1324976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =