صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار ۲۱ درصد رشد داشت

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از افزایش ۲۱ درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در ۸ ماهه گذشته خبرداد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، علی رحمتی در بازدید ازپایانه مرزی بیله سوار با بیان اینکه درمدت یادشده ۲۹۵ هزار و ۴۰۵ تن کالا  از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است افزود:این میزان کالا توسط ۱۳ هزار و ۳۳۱ دستگاه ناوگان به کشورهای جمهوری اذربایجان، روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده است.

عمده کالاهای صادراتی کدام اند؟

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل ونقل استان اردبیل عمده کالاهای صادراتی را کاشی، شیشه، پروفیل، نمک ،قیر، سنگ ساختمانی و سیب زمینی عنوان کرد و گفت: از این میزان صادرات ۲۶۵ هزار و ۴۱۰ تن کالا توسط ۱۲ هزار و ۶۳ دستگاه کامیون ایرانی و۲۹ هزار و ۳۵ ۶تن کالا نیز توسط هزار و ۲۶۹ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

رئیس کمیته حمل ونقل ستاد خدمات اجرایی سفر استان اردبیل با اشاره به اینکه در مدت یاد شده صد وپنج هزار و ۶۵۳ تن کالا توسط ۴ هزار و ۳۹۹ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده است اظهار کرد:از این مقدار ۲ درصد توسط کامیون ایرانی، ۹۵ درصد توسط کامیون گرجی و ۳درصد نیز توسط کامیون ترکی به کشورهای مختلف ترانزیت خروجی شده است.

رحمتی عمده کاهای ترانزیت شده از پایانه مرزی بیله سوار را گچ ،نئوپان، نمک، سنگ های ساختمانی، اب معدنی و سیمان برشمرد.

پایانه مرزی بیله سوار جزوه ۵ پایانه برتر کشور

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل پایانه مرزی بیله سوار را جزوه ۵ پایانه برتر کشور دانست و گفت: وضعیت حمل ونقل و صادرات کالا عادی وروان است.

46

کد خبر 1325087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =