میانگین ساعت کار در سایر کشورها چقدر است؟

ایرنا نوشت: جدیدترین آمار میانگین ساعت کار شاغلان در هفته نشان می‌دهد که میانگین ساعت کار هر شاغل در سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ در حالیکه تعداد شاغلان افزایش یافته روند نزولی داشت و از ۴۴ ساعت و ۱۸ دقیقه به ۴۳ ساعت رسیده است.

همانطور که اشاره شد میانگین ساعت کار در کشورهای مختلف بین ۴۰ تا ۴۴ ساعت در هفته است.

در سال ۲۰۱۸ میانگین ساعت کار ایران ۴۳ ساعت در هفته ثبت شده و در این مدت شاغلان کشورهای منطقه چون پاکستانی‌ها ۴۷ ساعت در هفته، ترکیه ۴۵ ساعت در هفته، تایلند ۴۳ ساعت ژاپن ۳۸ ساعت در هفته کار کردند.

نکته جالب این است که در کشورهای توسعه یافته میزان ساعت کار کاهش یافته است  و در سال ۲۰۱۸ میانگین سااعت کار در انگلستان و فرانسه ۳۶ ساعت در هفته، آلمان ۳۵ ساعت در هفته و اسپانیا ۳۷ ساعت در هفته ثبت شده است.

مقایسه میزان کار زنان و مردان

در تمام این سال‌ها مردان نسبت به زنان ساعات بیشتری کار کرده‌اند. سال گذشته مردان به طور میانگین ۴۵ ساعت و ۱۸ دقیقه و زنان ۳۳ ساعت و ۴۲ دقیقه کار کردند و به عبارتی می‌توان گفت که مردان ۱۲ ساعت بیشتر از زنان کار کردند.

البته در سال گذشته میانگین ساعت کار مردان جامعه در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۲، ۴۲ دقیقه کاهش یافته است.

بخش‌های عمده اقتصادی

بررسی جداول آماری نشان می‌دهد در بخش‌های عمده اقتصادی در سال ۱۳۹۷، طولانی‌ترین میانگین ساعت کار معمول در هفته در کشور به ترتیب مربوط به بخش خدمات با ۴۵ ساعت و ۱۲ دقیقه، بخش صنعت با ۴۲ ساعت و ۳۰ دقیقه و بخش کشاورزی با ۳۷ ساعت و ۱۲ دقیقه است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1325221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =