شریعتمداری:ثبت‌نام برای دریافت سبد حمایتی موجب قطع یارانه نمی‌شود

ایرنا نوشت:  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سبد حمایت معیشتی و یارانه نقدی هیچ ارتباطی با هم ندارند و ثبت‌نام‌ برای دریافت سبد حمایتی موجب قطع یارانه نقدی نمی‌شود.

محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: اگرچه تمکن مالی در پرداخت هدفمندی یارانه نقدی و سبد حمایت معیشتی دولت مورد توجه است اما این دو مجموعه هیچ ارتباطی با هم ندارند.

وی افزود: مجموعه پرداخت هدفمندی یارانه در سازمان هدفمندی یارانه انجام می‌شود و پرداخت سبد حمایت معیشتی بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و اینگونه نیست که اگر برای دریافت طرح حمایت معیشتی ثبت نام‌ کنند یارانه آنها قطع می‌شود.

وزیر کار درباره پرداخت سبد حمایتی به ۶۰ میلیون نفر، تاکید کرد: این واقعیت، غیرقابل انکار است.وی اضافه کرد: ضریب خطای طرح‌های حمایتی در جهان چهار تا پنج درصد است و در رسیدگی ها تعلل نمیکنیم.

شریعتمداری

شریعتمداری تصریح کرد: در اینکه دولت یک ریال از افزایش قیمت بنزین را در بودجه عمومی هزینه نمی‌کند نیز تردید نیست.وزیر کار درباره پرداخت سبد حمایت به زنان سرپرست خانوار، گفت: به همه زنان سرپرست خانوار که تک نفره باشند و درآمد آن زیر پنج میلیون تومان باشد، سبد حمایتی پرداخت شده است و چنانچه انجام نشده نباشد به زودی پرداخت می‌شود.

وی افزود: در بین برخی زنان سرپرست خانوار، کارفرمایانی وجود دارد که بیشتر از سه نفر برای آنها کار می‌کنند و سبد حمایتی برای آنها پرداخت نشده است.

شریعتمداری با بیان اینکه در پرداخت سبد حمایتی معیارهای مختلف مورد توجه قرار گرفته است، ادامه داد: در مرحله اول اگر دسترسی به همه اطلاعات نداشتیم، با ثبت نام افراد برای دریافت سبد حمایتی، اطلاعات بانکی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: هدف دولت این است که همه کسانی که دارای استحقاق هستند به هیچ عنوان از دریافت سبد حمایتی دور نمانند.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1325239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =