تغییرات جدید قانون سربازی؛ صدور کارت پایان خدمت مشروط می‌شود

مهر نوشت: مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: بنا به گفته فرمانده قرارگاه مهارت آموزشی از سال ۱۴۰۱ صدور کارت پایان خدمت بدون داشتن مهارت ممنوع می شود.

سردار موسی کمالی در تشریح این خبر اظهار کرد: در روز چهارشنبه مورخ ۹۸.۹.۶ فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزشی سردار فرحی و نمایندگانی از وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای و هلال احمر از مرکز آموزش شهدای جوادنیا بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدید شیوه آموزش در محیط واقعی کار (استاد شاگردی) رونمایی شد و چند کارگاه فنی و حرفه ای مورد بازدید قرار گرفت و بنا شد علاوه بر آموزش های عمومی، اجتماعی و فنی و حرفه ای، آموزش در محیط واقعی کار نیز در یگان های نیروهای مسلح راه اندازی شود.

۶۵۰ سرباز آموزش‌های امدادی را دریافت کردند

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی تصریح کرد: با توجه به شعار هر سرباز یک امدادگر، تعداد ۶۵۰ نفر از فراگیران سرباز که آموزش امداد را طی کرده بودند، گواهی نامه های خود را دریافت کردند که مجموع افراد آموزش دیده در این مرکز به ۲۱۴۰ نفر رسید.

سردار کمالی ادامه داد: همچنین کارگاه های جوشکاری، مکانیکی، برق، برنامه نویسی، کامپیوتر، فضای مجازی نیز مورد بازدید قرار گرفت و مجموع فراگیران این مرکز در دو سال اخیر به ۵۵۹۹ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: در پایان فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سردار فرحی در بین فراگیران و مسئولین اعلام کرد که از سال ۱۴۰۱ صدور کارت پایان خدمت بدون داشتن مهارت ممنوع می شود.

همه سربازان باید ۵ نوع آموزش عمومی و اجتماعی را فرابگیرند

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه در پایان گفت: سربازان یکی از ارکان توان رزم و بنیه دفاعی کشور هستند و در تولید و دفاع از امنیت کشور نقش اساسی ایفا می کنند اما یکی دیگر از مهمترین اهداف سربازی توانمندسازی و مهارت آموزشی کارکنان وظیفه است، لذا همه سربازان باید ۵ نوع آموزش عمومی و اجتماعی، امداد و نجات، کسب و کار و حقوقی، سبک زندگی- مالی و فضای مجازی کسب و کار و حداقل یک مهارت منجر به اشتغال را فرا گیرند.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1325483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  34 0
  اساسا مهارت اموزی وظیفه ارگانهای نظامی نیست معلوم نیست در کشور چه خبره
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  44 0
  دو سال از عمر جوون رو تلف نکنید نمیخاد براش مهارت هم یاد بدید. ولش کنین به حال خودش یه گلی به سرش میریزه..
 • محمدرضا IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  7 35
  نمردیم و یک طرح عقلانی از این نهاد هم دیدیم.
 • بهرام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
  52 0
  سربازی ک لب مرز از آب آشامیدنی محرومه و جانش هر روز در خطر میافته چه مهارتی یاد بگیره؟ جز اینکه حتی سال ها بعد پایان خدمت هم باید کابوس های شبانه ببینه و خاطرات ناراحت کننده از رفتارای زشت مافوق هاشو مرور کنه
 • مسعود GB ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  8 1
  اقا من رفتم دوسال پاکوبیدم واسه اینا الان کارتم دستمه به هیچ دردی هم الان نخورده .الان من با اونی که نرفتی سربازی تقریبا فرقی ندارم به نظرم ادم نره خدمت بهتره دوسال از بهترین روزای زندگیتو باید نابود کنی .نرین خدمت
 • IR ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  5 0
  ما خودمان خدمت رفتیم، میدونیم چه رفتار زننده ای کادری با سرباز انجام می دهد، این ها فقط برای کشاندن جوانان به خدمت هست و در زمان خدمت حتی نمی گذاشتند ما بنشینیم در تمام طول روز
 • NL ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  6 0
  اجازه هیچ انتقاد و شکایتی به سرباز نمی دادند، سرباز را برهنه می کردند و توی برف بالای سکو می ایستاد، نمی گذاشتند به بازرسی برود وقتی که میرفت کلی اضافه خدمت هم بازرسی بهش می زد و توی بازداشتگاه می انداختنش در صورتی که سرباز اشتباهی نکرده بود، و هیچ برخوردی با فرمانده نمی شد. فرمانده با زور اضافه خدمت هرکاری که فکرشو کنی سر سرباز می آورد. باید رفته باشید خدمت و بفهمید با اضافه خدمت همه کاری می کنند.
 • مسلم IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۸
  2 6
  عالیه